Ana sayfa Android Zararlı Android Uygulamaları Tam Listesi

Zararlı Android Uygulamaları Tam Listesi

Bildiğiniz gibi her geçen gün Play Store’a yeni bir uygulama ekleniyor. Geliştiriciler tarafından sürekli yeni yazılımlar üretilip kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Ancak Android Markette bulunan her uygulama iyi niyetli insanlar tarafından yazılıp üretilmiyor. Maalesef bazı uygulamalar var ki onları cep telefonlarınıza yüklediğinizde arka planda hiç istemeyeceğimiz işlemler uygulamayarak bir virüs şeklinde telefonumuza yerleşiyor.

Gerek bilinçsiz kullanıcılar gerekse çoluk çocuğumuzun eline geçince bilerek yada bilmeyerek indirilen bu yazılımların hayatımızı karartması mümkün. Bu yüzden güvenmediğimiz uygulamayı kesinlikle indirmemeliyiz. Peki cep telefonlarına zararlı Android uygulamaları nasıl öğrenebiliriz.

Bu konuda kapsamlı bir araştırma yapan Check Point isimli güvenlik firması bu konuda bir liste yayımladı ve kullanıcıların bu uygulamaları kesinlikle indirmemeleri gerektiğini ve eğer hali hazırda cep telefonlarınızda yada mobil cihazlarınızda kurulu olanlar varsa derhal kaldırmanız gerektiğini belirtti. İşte o liste.

Zararlı/Virüslü Android Uygulamaları Listesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here