Ana sayfa Bilgi Yüksekova Polisevi İletişim ve Yorumlar

Yüksekova Polisevi İletişim ve Yorumlar

Türkiye’nin en ücra köşelerinden biri olan Hakkari’nin Yüksekova ilçesi, uzun yıllar boyunca terör olayları ile anıldı. Ancak 2015 yılından itibaren ilçe merkezinde huzur ve güven ortamının hakim olması ile birlikte gerek yurtiçinden gerekse de yurt dışından yerli yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri Hakkari ve Yüksekova ilçesi olmaya başladı.

Yüksekova ilçesinin son dönemde adından sıkça söz ettirmesinde ve sürekli diğer illerden ziyaretçi çekmesinde en önemli faktör 2015 yılında yapımı tamamlanan Yüksekova Selahaddin Eyyubi havalimanının açılması oldu.

Gün içerisinde hem Ankara’dan hem de İstanbul’dan Yüksekova’ya direk uçak seferlerinin başlaması ile birlikte insanlar sadece bir buçuk saatte Ankara’dan Yüksekova’ya ulaşabilir hale geldiler.

Hal böyle olunca Yüksekova’da konaklama sorunuda ortaya çıkmaya başladı. İşte tam bu esnada ilçede yeni faaliyete geçen Yüksekova Polisevi ve Öğretmenevi imdada yetişiyor.

Bu yazımızda konaklama açısından Yüksekova Polisevi’ni fiyat, kalite, ulaşılabilirlik ve güvenilirlik açılarından değerlendirmek istedik hazırsanız başlayalım.

Yüksekova Polisevi 

  • Adres: Cengiz Topel Cad. Yüksekova Kaymakamlık binası yanı Yüksekova / Hakkari
  • Telefon: (0438) 333 05 07
  • Konaklama: 3 yataklı, 2 yataklı ve suit odalar mevcut
  • Yemekhane: Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği. Ayrıca pazar günleri açık büfe brunch kahvaltı.
  • Spor Salonu Durumu: Var (ücretli)
  • Online Rezervasyon: Yalnızca telefonla rezervasyon yapılmaktadır.
  • Konaklama fiyatı-ücreti: Fiyat aralığı zaman zaman değişmekle birlikte odaların durumuna göre 30-100 Türk Lirası bandında gecelik konaklamak mümkün.

Yüksekova Polisevi, bölgenin sosyo ekonomik koşullarına rağmen konuklarına Türkiye standartlarında bir konaklama imkanı sağlıyor. Özellikle batı illerinden gelen kamu personelleri ve aileleri tarafından sıkça tercih edilen Yüksekova Polisevi sivil vatandaşların konaklaması içinde uygun.

Ayrıca tesis içerisinde berber, terzihane, pastane, oyun salonu gibi hizmet alanlarıda bulunuyor. Ayrıca polisevinin 7.katında Yüksekova şehir manzarasına haiz bir çay ocağı bulunmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here