Youtuber’lar Ne Kadar Kazanıyor?

Son dönemde internet üzerinde en çok aranan konulardan birisi olan Youtuber olmak, zaman içerisinde özellikle genç arkadaşlarımız için son derece önemli bir araştırma konusu oldu desek sanıyorum ki yanılıyor olmayız. Türkiye genelinde zamana bağlı olarak ortaya çıkan Enes Batur, Orkun Işıtmak, Ruhi Çenet ve MuratAbiGF gibi isimler, bu kavramı son derece fazla sevdirdiler.

Youtube’dan para kazanma hadisesinin günümüzde dilden dile bu denli yaygın hale gelmesinin ardından ortaya çıkan seçenekler bizlere gösteriyor ki gelecekte yepyeni bir sektör ortaya çıkacak. Aslında çıktı bile ancak bizler bu anlamda sizlerin merak ettiği sorulara ciddi anlamda net bir şekilde yanıt vermek için bu haberi yaptık.

Youtuber’lar Ne Kadar Para Kazanıyor?

Net bir rakam vermek tabi ki mümkün değil arkadaşlar. Ancak abone rakamları ve video izlenme rakamları dikkate alındığı zaman aylık olarak en kötü ihtimal ile 6 – 8 asgari ücret toplamını kazandıklarını söylemek mümkün. Nitekim popüler Youtuber kardeşlerimiz zaman içerisinde oturdukları evleri dahi ultra modern hale getiriyorlar ki bu da gelirlerinin bir kanıtı.

Tabi ki tek gelirleri Youtube üzerinden değil. Zaman içerisinde tanıtım yaptırmak amacı ile markalar ile anlaştıklarından yan gelirlerde de çok ciddi anlamda bir artış söz konusu demek yanlış olmaz. Tabi ki Youtuber olmak o kadar da kolay bir şey değil arkadaşlar.

Bir cevap yazın