Youtube Video Reklamları Nasıl Engellenir?

Malumunuz internete bağlı cihazların ve internete dahil olan insanların sayısının günden güne artmasıyla “internet reklamcılığı” diye tabir edilen konuda farklı bir boyut kazandı. Özellikle televizyonlar için içerik üreten yapım şirketleri televizyonlardan kazandıklarıyla yetinmeyerek internet üzerinde yayınlanan yapımlarıyla ilgili olarak da telif haklarını alarak bu yayınlardan da para kazanıyorlar.

Aslında bahsettiğimiz olay tamamen Youtube üzerinden dönüyor. Youtube’a yükledikleri bölümler üzerine reklam alarak, internet reklamcılığından da para kazanmaktalar. Kimsenin kazandığında gözümüz yok ancak reklamlar bazen can sıkıcı olabiliyor. İşte bu noktada ne yapmamız gerekiyor ona bakıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Youtube Video Reklamlarını Engellemek

Web siteleri üzerinde bulunan reklamları engellemek amacıyla kullanabileceğiniz en etkili yol tarayıcınıza kuracağınız bir eklenti olacaktır. Özellikle Google Chrome yada Firefox gibi yaygın kullanılan bir internet tarayıcısına sahipseniz yapmanız gereken tek şey AdBlock eklentisini tarayıcınıza eklemek. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz.

Hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullananın Google arama motoruna “Adblock for Chrome” yada “Adblock for firefox” aramalarından birini yaparak bahsedilen uygulamayı tarayıcınıza ekleyin.

youtube-reklamlarini-engellemek

Birkaç saniye içerisinde tarayıcınızda göreve hazır hale gelen AdBlock eklentisi Youtube dahil birçok web sitesinde bulunan reklamları engelleyecek ve size rahat bir nefes aldıracaktır. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın