Youtube Kısıtlı Mod Ayarları

Son zamanların popüler şikayetleriden biride Youtube Kısıtlı Mod oldu. Kısıtlı mod nedir? Ne işe yarar? Bir değerlendirelim istedik. Youtube kendi üzerine yüklenen tüm videoları belirli kategorilere ayırarak, arşivler. Bu arşivleme sonunda da kullanıcıların izledikleri yada gördükleri videolara bir takım filtreleme uygulamaları yapar.

Nasıl eğitim kurumları yada kamu kurumlarında internet sitelerinde bir takım engelleme ve filtrelemeler yapıyorsa, Youtube’da kendi çapında bir filtreleme yaparak çocukların yada yetişkinlerin ruh sağlıklarına zararlı gördüğü videoları görmenizi engeller. Ayrıca siz istemesiniz bile bazen bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz üçüncü parti yazılımlarda bu ayarları aktifleştirebiliyor.

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Kaldırılır?

Her şeyden önce şunu bilmemiz lazım; Youtube bu işlevini sadece Youtube yada Google hesapları ile oturum açmış kullanıcıları üzerinde gerçekleştirebiliyor. Bunun anlamı şudur siz oturum açmadan siteyi ziyaret ettiğinizde herhangi bir filtreleme uğramazsınız.
Ama ben illa oturum açıcam, takip ettiğim kanallar var diyorsanız yapmanız gereken işlemi adımlarla anlatalım;
1-) Youtube’a hesabınızla giriş yapın.
2-) Herhangi bir sayfa yada video açın.
3-) Sayfanın en altında bulunan “Kısıtlı Mod” bölümündeki açılır menüyü tıklayın.
4-) “Bu tarayıcıda Kısıtlı Mod’u kilitle“yi tıklatın.

youtube ksııtlı mod engellemeleri
5-) Sizden tekrar şifrenizi isteyecektir. Onu da girin.

Hepsi bu kadar.

6 Yorum
    • YouTube uygulaması için şu adımları uygulayın:
      Ayarlar > Genel sekmesine girin, birazcık aşağıya indiğinizde Kısıtlı Mod seçeneği karşınıza çıkacak. Onu kapalı konuma getirin
      YouTube uygulamasını kapatıp tekrar açın, sorununuz düzelecek

  • Selamun alekum benimde youtube ayarlarındaki kısıtlı mod kapalı ama açılmıyor sistem yöneticiniz tarafından kapanmıştır diyor bu şekilde açılmıyor. Sanırım tarayıcıdan kaynaklanan bir ayardan dolayıdırki kapalı çünkü başka tarayıcılardan girdiğimde açık görünüyor bilgisayarıma bir virüs girmişti ozaman dan bu zaman sorun yaıyorum format atmam lazım.

Bir cevap yazın