Yerli Otomobil’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ülkemizde merak ile beklenen ve haberleri heyecan ile takip edilen yerli otomobil ile alakalı olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bildiğimiz gibi son 3 sene içerisinde birçok farklı alanda yerli üretimi desteklemiş bulunuyoruz ki TÜBİTAK bu anlamda son derece kararlı adımlar atarak ülkemizin öz değerlerini daha da yükseklere tırmandırmakta kararlı.

Yerli otomobil çıkış tarihi ile alakalı olarak ise geçtiğimiz saatler içerisinde resmi açıklamalar gelmeye başladı. Araç üstünde sürekli olarak denemeler yapılmak ile birlikte motor geliştirmeleri sürecinin normalden çok çok daha uzun sürmesi aslında planların biraz daha ilerleyen süreçlere sarkmasına neden olduğu da belirtildi.

2 Yıl Sonra Yerli Otomobil Yollarda Olacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin üretim ve geliştirme süreci ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. 2019 MART ayı itibari ile yerli otomobilin yollarda boy göstereceğini söyleyen Özlü, aracın aynı zamanda satış rakamlarının da artması için çok uygun koşullarda ödeme ve kredi planlaması yapıldığının da altını çizerek bu aracı merak ile bekleyenleri sevindirdi.

Bakan Özlü, aynı zamanda yakın bir gelecek içerisinde Antartika sınırları içerisinde tamamı ile Türkiye’ye ait ve ARGE çalışmalarının yürütüleceği bir bilim üssü kurma amacı içerisinde olduklarını da dile getirerek ülkemizin gelecekteki atılımları ile alakalı olarak yüzeysel bilgiler de vermiş oldu.

Bir cevap yazın