Haberler

Yerli Arama Motoru “Yaani” Rekor Kırdı

Turkcell’in geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığı yerli arama motoru Yaani uygulama marketlerde kullanıcılar tarafından bir hayli rağbet gördü. Uygulama marketlere konulduğundan bu yana geçen 48 saat içerisinde 300 bin civarında indirme rakamını yakalayan yerli arama motoru Yaani şimdiden App Store ve Google Play’de en çok indirilen uygulama olarak ilk sırada yerini aldı.

Turkcell’den alınan verilere göre Yaani kullanıcılarının şu ana kadar en çok aradıkları kelimeler “DGS ek yerleştirme tarihi” ve “Ziraat Türkiye kupası” oldu. Arama motorunun konum bazlı sonuçlarda rakiplerine oranla çok daha iyi sonuçlar verdiği kullanıcılar tarafından da onaylandı. Turkcell Yaani arama motorunun sunucularını yani veri merkezlerinide Türkiye’de barındırıyor.

Yerli Arama Motorunun başarısını 1 GB internete bağlayanlar var

Genel olarak incelendiğinde uygulama motoru Yaani büyük bir kesimdende fazlaca eleştiri aldı. Gelen eleştiriler; uygulama arayüzünün Google Chrome’a benzetildiği ve arama sonuçları için Yandex alt yapısının kullanıldığı yönünde. Ayrıca Yaani’nin kullanıcılar tarafından indirilerek en çok indirilen uygulama konumuna yerleşmesinin asıl sebebinin Turkcell’in kullanıcılara tanımladığı bedava 1 GB internet olduğunu söyleyenlerde var.

Turkcell’liler “Yaani” ile kazanmaya devam ediyor.

Turkcell’den bugün yapılan açıklamaya göre 31 Ekim’e kadar Yaani üzerinden 5 arama yapan her Turkcell’li bir hafta geçerli 1 GB internet daha kazanacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top