Yerli Antivirüs Programı Chomar Resmen Tanıtıldı

Yanlış duymadınız. Yerli antivirüs programı Chomar resmi olarak tanıtıldı ve bu anlamda dünya genelinde de adından sıklık ile söz ettirecek bir sistem olarak dikkat çekecek. Son dönemlerde özellikle yerli yazılım sistemlerimize karşı ilginin çok ciddi bir şekilde artması ile birlikte bu anlamda çıkarılan haberler de ilgi çekici bir hale gelmeye başladı.

Mersin şehrinde toplanan 10 kişilik profesyonel yazılım uzmanı bir ekibin geliştirmiş olduğu bu yazılım, bilgisayar için çıkarıldığı gibi aynı zamanda şuan Android uygulaması olarak da eş zamanlı bir şekilde ortaya çıkarıldı. Devletin bu gibi projelere destek verdiğini düşünürsek de yakın bir zaman dilimi içerisinde ciddi bir yatırım desteği alacaklarına da inancımız tam.

Dünyanın birçok meşhur antivirüs yazılımının alamamış olduğu OPSWAT Altın Sertifikası bizim uygulamamıza verildi ve bu anlamda uygulama son derece başarılı ve kısa zaman içerisinde herkesin ilgisini çekecek gibi görünüyor. Uygulama eş zamanlı tarama konusunda da çok ciddi anlamda popüler bir hale geldi demek yanlış olmaz. Telefon ya da bilgisayarları ağırlaştırmaması ayrıca güzel bir gelişme.

İsmi her ne kadar troll malzemesi olacak olsa da yerli yazılımcılarımızın bu tarz bir girişimde bulunması bizler için gurur meselesi ve destek verilmesi gereken bir unsur. BURAYA TIKLAYARAK uygulamayı bilgisayarınıza ya da telefonlarınıza indirebilir, deneyim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın