Yeni Google Maps App Store’da Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde güncellenen ve yeni özellikleri ile çok ciddi anlamda dikkatleri çeken Google Maps uygulaması, ilk olarak Android cihaz kullanıcıları için yayınlanmıştı. Uygulamaya birçok farklı yenilik eklendi ve aslında Apple cihazlar için de zaman içerisinde en çok beklenen güncellemelerden birisi durumundaydı. Nitekim beklenen gelişme oldu ve App Store üzerinde uygulama güncellemesi yayınlandı.

Yenilikleri ile birlikte insanlara birçok farklı özellik sunacak olan ve gün içerisinde değerlendirilebilecek sosyal etkinlik üzerinde de duran Google şirketi, geleceğe yönelik olarak attığı adımlar ile aslında herkes için yeni bir alternatif doğurdu ki Apple Haritalar uygulaması tamamen rafa kaldırıldı. Şimdi yok olacak gibi görünüyor.

Google Maps Yeni Özellikleri

Popüler Günler özelliği sayesinde bundan böyle gitmek istediğiniz mekanın yoğunluk düzeyi ile alakalı olarak bilgileri sizlere gösterecek. Kişisel pano özelliği sayesinde de kişisel adreslerinizi kaydedebilecek ve birkaç hareket ile istediğiniz adrese ulaşabilmek için zaman harcamak zorunda kalmayacaksınız. Bu da güzel bir diğer gelişme olarak dikkat çekiyor.

Apple iPhone sürümleri için de yayınlanmış olan güncelleme ile birlikte artık mekanların yoğunluk durumlarını görebilecek ve trafik hakkında da bilgi sahibi olabilme şansına sahip olacaksınız. Güncellemeyi App Store üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilme şansına erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın