Ana sayfa Rehber Yazılım Sahtekarlığına Maruz Kalmak

Yazılım Sahtekarlığına Maruz Kalmak

Windows sürümlerinin birçoğunu milletçe sahte seri numaralarıyla yani halk dilinde ki adıyla “crack” yaparak kullanıyoruz. Kişisel olarak evlerimizde kullandığımız işletim sistemleri bir kenara kamu sektörü kurumlarında bile yazılım sahteciliği uyarısını görmek mümkün artık. Özellikle Windows 7 sürümünde crack yapılarak kullanılan bilgisayarlar belirli bir süre sonra deyimi yerindeyse yakalanarak masaüstlerini siyaha döndürürler. Sadece bununla kalsa iyi her açılışta sizi rahatsız edecek uyarılar vererek adeta hayattan bezdirebiliyor. İşin emek vicdan kopya yazılım kullanıp kullanmamak gibi kısımlarına hiç girmeden canımızı sıkan bu uyarılardan nasıl kurtuluruz onu anlatmak istiyorum. Hazırsanız başlayalım.

sahte yazılım uyarısını kaldırma

Bu Windows Kopyası Orijinal Değil Sorunsalı

Elbette ki sizlere burada crack yapma programı vermeyi düşünmüyorum, yada bilgisayarın kayıt defterini not defteri gibi kullanmanızı gerektirecek kodlarda vermeyeceğim ancak eğer bir şekilde sahte lisanslama yaparak bilgisayarınızı kullanacaksanız bilgisayarınızın yakalanarak siyah ekran moduna dönmemesi için pratik önerilerim olacak.
1-) Crack işleminden sonra Update Ayarlarına giderek, update alma işlemlerini tamamen kapatmalısınız. (Windows 7 Update ayarlarını yapılandırmayı bilmiyorsanız bu link size yardımcı olacaktır.)
2-) Bilgisayarınıza kurduğunuz Microsoft temelli her yazılım yükleme işleminden sonra updatelerinizin kapalı olduğuna emin olmalısınız. (Çünkü Office vb. programlar Updatelerinizi otomatik olarak açacaktır.)
İşte hepsi bu kadar. Bu söylenenleri yaparsanız bir ömür kopya Windows kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here