Yazıcı Neden Boş Kağıt Çıkartır?

Özellikle iş yerlerinde yada ofis ortamlarında sürekli kullanılan yazıcılar için kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunların başında yazıcının fazladan boş sayfa çıkarması konusu gelir. Gün içerisinde fazlaca kullanılan yazıcılarda zamanla bu sorunun baş göstermesi son derece doğaldır. Ancak bu sorun yaşandığında özellikle fazla sayıda içerik barındıran bir döküm alıyorsanız araya giren boş sayfalar dokümanınızın sıralamasının karışmasına neden olacak bu durumda canınızı tamamen sıkacaktır. Peki yazıcı fazladan sayfa çıkartıyorsa bunun önüne nasıl geçilir? Hazırsanız başlayalım.

Yazıcı boş sayfa çıkarıyor, ne yapmalıyım?

Eğer kullanmış olduğumuz yazıcıda teknik bir arıza yoksa bu sorundan 2 adımda pratik bir şekilde kurtulabiliriz.

1-) Yazıcımıza kağıt yüklerken, kağıt paketini açtıktan sonra yükleyecek olduğumuz kağıt topunu olduğu gibi direk yüklemek yerine, önce kağıt destesini parmağımız yardımıyla havalandırarak aralarının açılmasını sağlamalıyız. Aklınızda bir fikir oluşması açısından aşağıda bulunan görsel size yardımcı olacaktır.

2-) Çok sık kullanılan yazıcıların kağıt beslemesi yaptıkları yerde bulunan siyah silindirler zamanla kirlenir ve bu lastik tekerlek şeklindeki parçaların temizlenmesi gerektirir. Her ne kadar teknik bir konu gibi gözükse de alt tarafta bulunan videoyu izleyerek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın