Yasaklı Siteler İçin ZenMate VPN Eklentisi

Eğer Türkiye de yaşıyorsanız ve internet yasaklarına bir çözüm arıyorsanız işte karşınızda; Google Chrome ZenMate. Hiçbir dns, ip vs. ayarı yapmadan Google Chrome‘un bu eklentisi sayesinde hepsinden önemlisi hiç reklam görmeden istediğiniz siteye kolayca bağlanabilirsiniz.

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate, web sitelerine güvenli ve anonim şekilde (kimliğiniz gizlenmiş) şekilde kolayca erişmenizi sağlayan bir yazılımdır. VPN ve Proxy ikilisi üzerine kurulmuştur. ZenMate internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulur. Bir web sitesine erişmek istediğinizde erişmek istediğiniz web sitesi ZenMate sunucularına iletilir. Bu  ZenMate sunucuları erişmek istediğiniz sitedeki verileri size servis eder.

ZenMate VPN Nasıl Kurulur? 

Şuan itibari ile ZenMate sadece Google Chrome ile birlikte çalışıyor. Fakat farklı tarayıcılar ve platformlar için (Android, IOS) gibi ZenMate sürümü hazırlanıyor.

  1. Bilgisayarınıza Google Chrome indirin ve kurun. Zaten Google Chrome kullanıyorsanız sonraki aşamaya geçin.
  2. ZenMate eklentisini buradan indirin ve ekleyin.
  3. Açılan pencerede Ekle butonuna tıklayın.
  4. ZenMate kurulumu gerçekleşecektir. Kurulum bittikten sonra karşınıza bir pencere gelecek.
  5. Security is just  one click away yazan ekranda Enter your eMail address yazan bölüme email adresinizi yazın ve Get Secured Now butonuna tıklayın.
  6. Great! Yazan ekranda sizin için bir parola oluşturulmuştur. Dilerseniz parolayı değiştirebilirsiniz veya değiştirmeden Got It!butonuna basabilirsiniz. Bu parola şifreleme işlemlerinde kullanılacaktır. Aklınızda tutmanız gerekmiyor.
  7. ZenMate kullanıma hazır hale geldi bile.

ZenMate‘in nasıl kurulduğunu anlattığım bu videoyu da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın