Yahoo’dan Sonra Twitter’da Satılıyor: Yeni Sahibi Kim Olacak?

İnternet platformları arasında en çok kullanıcı sayısına ulaşan sosyal paylaşım sitelerinde ve mikro bloglarından olan Twitter’da, yazılım devi olan Yahoo gibi satışa mı çıkartılıyor? Olası bir satışta konsorsiyum kurmak isteyen sürpriz şirketler hangileri? İşte Twitter’ın satışı ile ilgili merak edilen tüm detayları.

NEW YORK TİMES’A GÖRE GOOGLE, SALESFORCE, DİSNEY VE APPLE SATIŞA KATILACAK
Küresel anlamda yayın yapan ABD’li medya kuruluşu New York Times’a göre Twitter’ın olası bir satışa çıkarılması durumunda, mobil sektörün öncüsü Apple, yazılım devi Google, Salesforce Disney konsorsiyum için birbiri ile yarışacak. Yine New York Times’a göre bu rakipler arasında en çok dikkat çeken ise Salesforce. San Francisco menşeli bulut firması Salesforce, Twitter’ın alınmasında ki en istekli firma olarak gösteriliyor.

TWİTTER KENDİNİ GÜNCELLİYOR AMA HER GEÇEN GÜN YÜKSELİŞ GRAFİĞİ DÜŞÜYOR
İnsanların mobil yazılımlara yöneldiği son süreçlerde, kendini sürekli güncelliyor olmasına rağmen, canlı yayın akışı gibi özellikler getirmesine rağmen Twitter, her geçen gün yükseliş grafiğini kaybediyor. Diğer taraftan şirketin reklam gelirlerinde de sorunsallar yaşadığı söyleniyor.

Bir cevap yazın