WordPress Site İle Marka Olmak

Web sitesi kurarak marka olmak isteyen ve büyük projelere imza atmak isteyenlerin karşısına WordPress çıkıyor. Dünyanın en çok beğenilen ve en fazla kullanılan hazır web sitesi yazılı olan WordPress marka olmak isteyenlerin akıllarında bazı soru işaretleri bırakabiliyor. Kimi proje sahipleri özel yazılım yaptırmak mı yoksa hazır yazılımla ilerlemek mi diye düşüne dursun bizler WordPress dünyasına bir göz atalım.

Öncelikle konumuzun ana başlığına cevap verecek olursak WordPress site ile marka olmak mümkün. WordPress basit görünümlü olsa da sunucu güvenliği iyi sağlandığında ve kaliteli bir tema seçildiğinde harika işler çıkarıyor. Bugün dünyada önemli şirketler, haber ajansları, oyun blogları, kişisel blog sahipleri WordPress ile ilerlemeyi tercih ediyor. Reuters haber sitesi bunlardan bir tanesi. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği haber sitesi güçlü duruşunu gösteriyor.

WordPress site ile projeye başlamadan önce projenin detaylarını, nasıl bir pozisyona geleceğini, ticari mi yoksa blog yönünün mü ağırlıkta olacağını belirlemek gerekiyor. Özellikle ticari faaliyet göstermek isteyenler WordPress dışında farklı alternatifleri de değerlendirmelidir. WordPress daha ziyade blog kurmak isteyenlere özgü geniş bir alan sunuyor. Yine de WordPress’in kolay kullanımından yararlanıp ticaret yapmak da mümkün.

WordPress ile e-ticaret yapmak isteyenler için Woocomerce eklentisi imdada yetişiyor. Woocommerce ile WordPress e-ticaret siteleri kurabilir, sanal pos yerleştirebilir, ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Önceki yıllara nazaran WordPress, e-ticaret konusunda da epey yol kat etti.

İster blog tabanlı ister e-ticaret tabanlı olsun WordPress site ile marka olmak için kesinlikle güçlü bir sunucuya sahip olmalısınız. Güçlü sunucu ile kast edilen ise kesinti yaşatmayan, hızlı veri akışı sağlayan ve binlerce ziyaretçi siteye geldiğinde trafikte, site hızında yavaşlamaya sebep olmaya sunucular kast edilmektedir.

Bir cevap yazın