Ana sayfa Rehber WordPress PHP Kod Ekleme Eklentisi

WordPress PHP Kod Ekleme Eklentisi

WordPress her geçen gün kendini yenileyen ve giderek portföyünü büyüte bir içerik yönetim sistemi. Türkiye’de ise son günlerde teknolojinin dev sitesi Shiftdelete . Net içerik yönetim sistemini WordPress alt yapısına taşıdı. Ancak WordPress bir sistemin en büyük eksiği Sayfaya PHP kod ekleme panelinin yetersiz kalması. İşte bunun için sizlere en çok kullanılan ve tavsiye edilen Sayfaya kod ekleme eklentisini tanıtıyor olacağım.

WordPress Sayfaya Kod Ekleme Eklentisi Nasıl Çalıştırılır?

Eklentimizin ismi SyntaxHighlighter Evolved. Kullanımı son derece basit ve pratik. Kendine ait bir arayüzü var. Eklentiyi buradan indirip WordPress sitenize kurarak aktif hale getirebilirsiniz. Ardındandan Admin panelinden Ayarlar kısmından eklentiye ait Settings yazan kısmından hoşunuza giden kod temasını seçebilirsiniz. Ayarlar kısmından Kaydet i tıkladığınızda seçilen temanın önizlemesi ortaya çıkıyor. Görünüm seçimi tamamen size kalmış.

Peki buraya kadar her şey harika ama siteye nasıl php kod eklemesi yapacağız. Kodunuzu şu şekilde aralara yazmanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here