WordPress İçin Anti Adblock Eklentisi

Son dönemlerde internet tarayıcılarında reklam engelleyicilerin sayısı bir hayli arttı. İnternette girilen sitelerde ve izlenen videolarda haddinden fazla reklam olması kullanıcılarıda canından bezdirdi. Kendince internet reklamlarına bir çözüm arayan internet kullanıcıları özellikle masaüstü bilgisayarlarında tarayıcılarında reklam engelleyici yani adblock tarzı eklentiler kullanarak reklamların önüne geçmeye başladılar.

İnternet gerçekten özgür ve özgür kalması gereken bir yer. Elbetteki insanlar istedikleri gibi internetlerini biçimlendirme şanslarına sahipler. Ancak internet üzerinde her gün girdiğimiz binlerce web sitesi, haber sitesi, blog yada videolar başka insanlar tarafından belirli emekler vererek ortaya çıkarılan mecralar. Dolayısı ile içerik sahipleride ortaya çıkardıkları içeriklerden para kazanmak istiyorlar. Para kazanmak istedikleri içeriklerine reklam ekleyerek bu reklamlar üzerinden para kazanmak istiyorlar.

Zaten kimse emeğinin karşılığını almadığı bir işi sürekli bir şekilde yapmayacaktır. Özellikle Türkiye gibi reklam gelirlerinin çok düşük olduğu bir ülkede internet için içerik üreten insanlar müzeye konulacak kadar değerli insanlardır. Gerçekten internet gelirleri çok düşük.

Bu sebeplerle düzenli olarak içerik üreten web sitesi sahipleri kullanıcıların adblock tarzı reklam engelleyiciler kullanılmaya başlamasından sonra çok büyük gelir kayıpları yaşamaya başladılar. Bu yüzden Anti Adblock eklentileri piyasaya sürüldü.

Bizde bu yazımızda WordPress içerik yönetim sistemini kullanan web sitesi sahipleri için reklam engelleyici kullanan ziyaretçileri reklam engelleyicilerini kapatmaya zorlayacak bir eklenti önermek istiyoruz.

Ad Blocker Notify Lite Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Eklentinin adı “Ad Blocker Notify Lite” ve ücretsiz bir eklenti. Eklenti yaklaşık 10 binden fazla sitede kurulu halde. Kullanımı son derece basit bir uygulama. Sitenize gelen ziyaretçi eğer reklam engelleyici kullanıyorsa sitenizin içeriğine ulaşmadan önce bir pencere açılır ve kullanıcıya reklam engelleyici kapatması konusunda uyarıda bulunur. İsterseniz bir uyarı yapar siteye devam etmelerini sağlarsınız. İsterseniz reklam engelleyici tamamen kapatmadan içeriklere ulaşmasını tamamen engellersiniz.

Eklentiyi sisteminize aktif hale getirdiğinizde reklam engelleyicisi ile sitenize gelen ziyaretçiler aşağıdaki gibi bir ekran göreceklerdir.

Eklentinin WordPress resmi sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz. Eklentinin kurulumu ve kullanımında herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın