Rehber

Windows’un klasik başlat menüsünden sıkıldınız mı?

Windows işletim sisteminizin klasik başlat menüsünden sıkıldıysanız bu yazımız tam size hitap ediyor. Bildiğiniz gibi Windows 8 ve 8.1’le birlikte başlat menüsü olarak bildiğimiz işlev kaldırılıp, yerine metro arayüzü verilen bir sistem getirilmişti. Windows 7’ye alışanlar bunu hiç beğenmediler ve durum böyle olunca 3. parti yazılımlar devreye girdi.

Bu yazılımlar, tıpkı Windows 7’de olduğu gibi Windows’a bir başlat menüsü eklememize yarıyor. Piyasada birçok yazılım mevcut, ancak ben kullandığım zaman orda bir program olduğunu hissediyorum, bu durum şahsen rahatsız edici..

Bugün sizlere StartIsBack isimli bir programdan bahsedeceğiz. Bu program, yukarıda bahsettiğimiz gibi Windows 8/8.1 bilgisayarınıza başlat menüsü ekliyor, hatta bununla da kalmayıp eğer isterseniz Windows 7 ve 10’daki başlat menüsünün yerine bunu kullanmayı tercih edebiliyorsunuz.

Bunu anlatmamızın sebebi, sanki Windows’un kendi özelliğiymiş gibi çalışarak kullanırken 3. parti bir yazılım olduğunu hissettirmemesi diyebiliriz. Şahsen ben çok memnunum.

Eğer sizde kullanmak isterseniz, buraya tıklayarak programın setup dosyasını indirerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Program çok fazla kişiselleştirme seçeneği sunduğu için uzun uzun anlatmadım, o kısımda sizin araştırmacılığınıza kalmış

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top