Ana sayfa Rehber Windows’un bütün sürümleri nasıl indirilir?

Windows’un bütün sürümleri nasıl indirilir?

PAYLAŞ

Windows 10 işletim sisteminin çıkmasıyla beraber artık piyasada çoğu bilgisayar üreticisi ve kullanıcısı hızlıca geçiş yaptı ve yapmaya devam ediliyor. Windows 10’u sevenler olduğu kadar bir de nefret edenlerde yok değil. Veya Windows’un eski bir sürümünü daha çok beğenenler diyelim..

Microsoft’un sitesinde Windows 7, 8.1 ve 10 işletim sistemine ait indirme linkleri sunulmuş ama bazı kısıtlamalar mevcut. Örneğin, şuan Microsoft’un sitesinde sunulan Windows 10 indirme aracında Enterprise sürümü yok. Gerekli mi orası tartışılır ama yinede merak edip farklılık olması açısından kullanmak isteyenler mutlaka vardır. Bu yazımızda sizlere Windows 7’den başlayıp 10’a kadar işletim sistemlerinin bütün sürümlerini indirebileceğiniz bir yöntem paylaşacağız.

Normalde Windows 10 indirme sayfasındayken Öğeyi Denetle yapıp internette sunulan bir kodu yapıştırarak bu işi hallediyordum ama artık geçerli olmuyor bu yöntem. Demek ki Microsoft yetkilileri bu açığı farketmiş ve anında kapatmışlar.

Burada bahsedeceğimiz yöntem buna göre biraz farklı. Direkt Microsoft’tan değil de yazılımcıların mekanı GitHub üzerinden indireceğiz bu sefer.

  • Öncelikle bu linke tıklayarak GitHub’da paylaşılan Windows sürümlerinin olduğu sayfaya gidin
  • Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda Windows 7’den başlayıp Windows 10’a kadar işletim sistemlerine ait sürümlerin olduğunu göreceksiniz. Üstelik sadece Windows değil, bazı Office uygulamalarıda yine orada yer alıyor.
  • Kendi isteğinize göre bir Windows sürümü seçin ve hemen altındaki dil seçeneklerinden birine tıklayın.
  • Yine bir sayfaya yönlendirileceksiniz, burada yine kendi isteğinize göre 32 veya 64 bit mimarili sürümü indirebilirsiniz.

Artık tek yapmanız gereken indirdiğiniz ISO dosyasını en az 4 GB’lık bir USB belleğe yazdırmak olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here