Windows Temp Klasörü Nasıl Silinir?

Herkesin internet üzerinde merak ile araştırmasını yaptığı Windows temp klasörü silme ile alakalı olarak teknik bilgiyi sizlere sunacağız. Bildiğimiz gibi Windows işletim sistemi zaman içerisinde çeşitli nedenler bağlı olarak yavaşlayabilir ya da içerisinde çöp dosyalar biriktirebilir. Bu dosyalar da yine bilgisayarınızın kendi içerisinde temp klasöründe depolanmaya başlar.

Windows temp klasörünün hangi bilgisayar olursa olsun zaman içerisinde temizlenmesi gerekir. Temizlediğiniz takdirde bilgisayarınız içerisinde ki gereksiz ve ağırlık yapan kalıntıları tam anlamı ile yok etmiş olursunuz ki bu ne olursa olsun önemli bir detay olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım. Şimdi sizlere bu işlemi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini anlatacağız.

Windows Temp Klasörü Nasıl Silinir?

  1. Öncelikle bilgisayarınızın masaüstü ekranında iken (WİN+R) tuşlarına basın.
  2. Ya da arama kısmına gelerek ÇALIŞTIR yazarak da aynı sekmeyi çalıştırabilirsiniz.
  3. Gelen kutucuğa %temp% yazın ve enter tuşuna tıklayın.
  4. Ayrı bir Windows gezgini ekranında birçok farklı klasör listelenecektir. Klasörün içerisindeki tüm dosyaları CTRL+A komutu ile seçin.
  5. Sonrasında ise klavyenizden DELETE tuşuna basarak çıkan uyarıya EVET deyin.
  6. Son olarak silme işleminin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu işlemlerin ardından temp klasörünü boşaltmış olacak ve güven içerisinde daha seri bir şekilde Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı kullanabilme şansına erişeceksiniz.

Bir cevap yazın