Ana Sayfa Windows Windows 8 Update Ayarları

Windows 8 Update Ayarları

Paylaş

Eğer sizinde bilgisayarınız açılış ve kapanış  süresinde güncelleme ekranında takılıyor ve bu bekleme süresi canınızı sıkıyorsa Windows Update ayarlarınızı kontrol etme zamanınız gelmiştir demektir. Peki nasıl yapacaksınız?

Windows 8 yeni bir işletim sistemi olmasa da hala bir çok kullanıcı bazı nüanslarını tam olarak kavrayamamış durumda.Bizde bu yazımızda Windows 8 update ayarlarını düzenlemenizi ve güncellemeleri nasıl kapatıp açabileceğiniz konusu üzerinde duracağız.

windows 8 update ayarları

Hemen başlayalım.

Update sayfasına ulaşmak için masaüstünde iken sırasıyla;

Bilgisayar – Denetim Masasını Aç – Windows Update

windows 8 update ayarları

ekranına gelindikten sonra sol üst panelden

“Ayarları değiştir”

windows 8 update acma kapama

seçeneğine tıklıyoruz,gelen ekrandan “Önemli Güncelleştirmeler” başlığı altındaki seçeneklerden;

Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme” seçeneğini seçili hale getirdikten sonra altta bulunan maddelerden tik işaretleri olan varsa o tikleride kaldırıyoruz ve “Tamam” diyerek pencereleri kapatıyoruz.

Böylelikle güncelleştirmeler tamamen kapanmış oldu ve artık size açılışta ve kapanışta zaman kaybettiremez hale geldiler.

Mümkün değil ama bu yazıda anlattıklarımızdan bir şey anlamadıysanız  veya Windows Update ayarları üzerine daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız altta bulunan videomuzu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Hepinize kolay gelsin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here