Windows 8 IIS Yapılandırması

Eğer sizde bilgisayarınızı bir sunucu gibi çalıştırmak istiyor ve localhost üzerinde bir takım projeler üzerinde çalışmak istiyorsanız IIS özelliğini etkinleştirmeniz gerekmekte.Peki bu nasıl yapılır hemen başlıyoruz

Windows 8 ISS Yapılandırma Ayarları

1.Bilgisayar-Program Ekle Ve Kaldır menüsüne geliyoruz.

Screenshot_1

2.Sol taraftaki Menüden Windows Özelliklerini Aç veya Kapa sekmesine tıklıyoruz.

 

Screenshot_2

3.Önümüze gelen listeden Internet Information Services seçeneğinin sol tarafındaki + ikonuna tıklayarak menüyü genişletiyoruz.

 

Screenshot_3

4.Açılan sekmelerden Web Yönetim Araçlarını ve World Wide Web Hizmetlerini işaretleyip tamam diyerek kapatıyoruz.

 

Screenshot_4

5.Kurulum bittikten sonra Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

6.Kurulum bittikten sonra tarayıcımızı açıp localhost yazdığımızda aşağıdaki  ekran geliyorsa doğru bir şekilde kurulumu gerçekleştirmiş oluyoruz.

Local-host-400x304

web sitelerinizi atacağınız klasör  C://inetpub/wwwroot   bu klasörün içine  yaptığınız web sitelerini atabilirsiniz. Örneğin; wwwroot un içine deneme diye klasör oluşturduğunuzda. Bu klasörü tarayıcıda görmek için : http://localhost/deneme  yazarak görüntüleyebilirsiniz.

1 Yorum
  • Sevgili Mustafa Gürbüz, Yazı için teşekkürler lakin lütfen başılığını değiştir kardeşim. Zira yapılandırma kelimesi hali hazırda var olan bir şeyin spesifik istekler doğrultusunda ayarlanması demektir. Sen burda kurulumu anlatmışsın yapılandırmasını değil.
    Saygı ve sevgilerimle…

Bir cevap yazın