Ana sayfa Rehber Windows 7 Oturum Parolasını Sıfırlamak

Windows 7 Oturum Parolasını Sıfırlamak

Microsoft firması çoktan Windows 10 sürümünü yayınlamış olsa da ülkemiz genelinde hala en yaygın işletim sistemi Windows 7. Hal böyle olunca bu sürüm ile ilgili son kullanıcı hataları da gelemeye devam ediyor. Kullanıcıların en çok başına gelen sorunlardan biride Windows’da açtıkları oturum şifrelerini unutmak. Herkesin başına gelebilecek bir durum ancak bilgisayarını arada sırada açanlarımız için kaçınılmaz bir sorun. Bazı durumlarda ise farklı domainde (etki alanı) çalışan bilgisayarların bağlı olduğu sunucuyu görmemeleri durumunda da parolayı sıfırlama ihtiyacı hissedilebiliyor. İşte böyle durumlar için oturum şifrenizi sıfırlayabileceğiniz enfes bir yazılım mevcut. Hazırsanız başlayalım.

windows 7 şifre kırmak

Windows 7 Oturum Açma Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Adım adım takip ederseniz kesin sonuca ulaşmanız çok kolay olacaktır.
1-) Öncelikle buradan gerekli yazılımı indirin. Rar dosyası içinden çıkan .iso uzantılı kalıbı bir CD’ye yazdırın. (İndireceğiniz yazılım tarafımızca kontrol edilmiştir, gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.)
2-) Bilgisayarınızı açılışta CD/DVD modunda çalışacak şekilde Boot edin.
3-) 1. Seçeneği seçerek yani klavyeden 1 yapıp Enter’a basıyoruz.

1
4-) Windows sürümünün kurulu olan bölümü seçerek Enter diyoruz. Sistemde şifrelerin saklı olduğu SAM isimli dosya karşınıza çıkacaktır. Bu dosyayı seçerek Enter yapıyoruz.

22
5-) Karşımıza aşağıdakine benzer bir ekran gelecektir. Bu ekranda sisteminizde kayıtlı oturumları göstermektedir. Siz sadece parolasını sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçiniz.

3
6-) Son adımda program bize şifre seçeneklerini soracaktır. Clear this User’s Password yazısının bulunduğu satırı seçtikten sonra işlemi sonlandırıp kaydetmek için klavyeden Y tuşuna basıyoruz.

4

Bu işlemlerin sonunda ekranın alt kısmında mavi tonda bir renkle Windows oturum şifresinin sıfırlandığını belirten bir uyarı yazı belirecektir. Klavyeden CTRL + ALT + DEL yaparak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve takılı olan CD’yi çıkarın. Oturum açma ekranı geldiğinde Windows artık şifre yada parola sormayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here