Windows 7 Hiçbir Aygıt Sürücüsü Bulunamadı Hatası

Bilgisayar işlerinde bazı sorunlar vardır ki; çok kroniktir herkesin başına gelebilir ancak çözümleri de bir o kadar şaşırtıcı ve basittir. İşte bilgisayarınıza Windows 7 formatı atmak istediğinizde yaşadığınız “Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı” hatasıda bu kronik rahatsızlıklardan biridir. Format cd’sini taktınız diskleri biçimlendirdiniz tam devam edeceğiniz sırada aldığınız zalim bir hatadır bu ve çok sinir bozucudur. Neyse ki çözümü basittir. Hazırsanız başlayalım.

Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı hatası nasıl çözülür?

Olay aslında tam olarak şu şekilde gerçekleşir;
Windows 7’de Sürücü (driver) yüklediğiniz esnada, “Sabit diskinize erişmek üzere gereken aygıt sürücüsünü yüklemek için sürücü dosyasını içeren medyasını yerleştirin ve Tamam ı tıklatın” uyarısı gelir.

Ardından Tamam seçeneğine tıklandığınızda “Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamamı tıklatın”  hatasını verir.

Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey sürücü listesinden seçiminizi yaptıktan sonra, Sürücü Yükle butonuna basmadan sürüyücü seçtikten sonra ENTER tuşuna basmaktır. Gerçekten hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın