Windows 10

Windows 10’da Kayıtlı Wi-Fi Ağı Nasıl Silinir?

Windows 10 şu anda dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında geliyor. Hal böyle olunca insanların bu işletim sistemi ile ilgili sorunları ve yapamadıklarıda bir hayli fazla oluyor. Win 10 sisteminde herhangi bir wifi kablosuz ağa bağlandığınızda bilgisayarınız o ağın adını ve parolasını daha sonra hızlıca bağlanmak için kaydeder.

Bu durumda zaman zaman bilgisayarınız istemediğiniz wifi ağlarına otomatik olarak bağlanır. Peki bu durumun önüne nasıl geçebiliriz?

Windows 10 Kablosuz Ağ Profillerini Silmek

Windows güncel işletim sistemi sayesinde bu tarz işlemleri son derece kolaylaştırmış durumda. Bu işlem için denetim masasında gezmeniz gerekmez. Kayıtlı bir modem ismini silmek yada diğer ifadeyle unutturmak için yapmanız gerekenler şöyle;

Windows klasik masaüstünde iken saatin hemen yanında bulunan “wifi” simgesine bir kez tıklıyoruz. Açılan sekmede çevrenizde bulunan kablosuz ağlar ve bağlı olduğunuz ağlar gözükecektir.

Kayıtlı olan ve unutulmasını istediğiniz Wi-Fi profilinin üzerine gelerek “sağ tuş” yapıyoruz. Ardından “Forget” yani “Bu ağı unut” diyerek kayıtlı modemden kurtuluyoruz.

 

Bu listede yalnızca çevrenizde bulunan ve bağlı olduğunuz kablosuz ağlar gözükmektedir. Bu ağların haricinde bir kayıtlı modem bilgisini silmek istiyorsanız Ayarlar> Ağ ve İnternet adımlarını takip edin. Ardından “Wi-Fi” kategorisini seçin ve “Bilinen ağları yönet” bağlantısını tıklayın. Hepsi bu kadar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top