Ana sayfa Windows 10 Windows 10 Update Kapatma Sorunu

Windows 10 Update Kapatma Sorunu

Merhaba arkadaşlar. TTNET AKN(Adil Kullanım Noktası)  kotasıyla benim gibi sorun yaşayanlar ve de bir sıkımlık canı kalmış internetimizi kurtarmak için; sonra çare Windows 10 Update özelliklerini kapatmak zorunda kalabiliyoruz. Windows 10 da diğer sürümlerden farkı Update’leri kapatmayı zorlaştırma felsefesine dayanması bizleri başka türlü arayışlara itebiliyor. Farklı kullanım senaryoların da güncelleştirmeleri kendimizin yapması bazen daha sağlıklı olabiliyor. Bu fikirden çıkışla sizlere Update Nasıl kapatılır bahsedeceğim.

1.Adım

  • Windows Tuşu + R kombinasyonuyla çalıştıra “Services.msc” yazıyoruz.

Screenshot_2

2.Adım

  • Açılan sekmeden  “Windows Update” yazan kısmı buluyoruz.

Screenshot_1

3.Adım

  • “Windows Update” seçeneğine ters tıkladıktan sonra ”DURDUR” yazan kısma tıklıyoruz.

Screenshot_4

4.Adım

  • Durdura tıkladıktan sonra  “Windows Update” seçeneğine ters tıklayıp özellikleri seçmeli ardından;  Başlangıç türünün karşısındaki boşluğu “Devre Dışı” olarak değiştirip uygula tamam diyerek çıkmalıyız.

Screenshot_3

Bilgisayarı yeniden başlatarak tam etkisini görmüş olursunuz. Ayrıca gerekli durumlarda Ana güncellemelerde tekrar açmanızda fayda vardır . Windows 10 dan sonra işletim sistemi çıkmayacağını beyan ettiklerinden ötürü sistem açıklarını sık sık kapamak adına güncelleştirmeler yapacaklardır.Bunlardan mahrum kalmamanız yararınıza olacaktır.

Sonuç:

Windows Update kapanmıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here