Windows 10 Güncelleştirmeler Nasıl Kapatılır?

Bizim gibi Windows sürümlerini “crack” yada diğer bir tabiriyle ilaçlı olarak kullanan tayfa için Windows güncellemeleri her zaman sorun olmuştur. Windows XP’den bu yana ne zaman yeni bir işletim sistemine geçilse, güncelleştirmeleri kapatmak ihtiyacı hasıl olmuştur. Çünkü her güncelleme geldiğinde bilgisayar güncelleştirmeleri yüklemek adına ya saatlerce kapanmaz yada saatlerce açılmaz. İşte böyle durumlar için Windows’un güncelleştirmelerini kapatmak en doğru seçim olmaktadır. Ancak Windows 10 sürümüyle birlikte güncelleştirmeleri kapatmak eskisi kadar kolay değil, en azından açık bir menüsü yok. Bu yüzden farklı bir yol izlemek gerekiyor. Hazırsanız başlayalım.

Windows 10 İşletim Sisteminde Güncelleştirmeleri Kapatmak

Adım adım anlatıp kafanızı karıştırmaktansa, yapmanız gereken işlemleri tek bir nesne de özetleyen görseli kullanmak sanırım daha iyi olacaktır. Görselde belirtilen adımları takip ettikten sonra son adımda “Devre dışı bırak” seçeneğini işaretlediğiniz de güncellemeler bir ömür boyu sizden uzak olacaktır.

windows-10-guncellestirme-kapatmak

Editör Notu:

Windows 10 henüz yeni bir işletim sistemi olması sebebiyle çeşitli hatalar verebilmektedir, bu hatalarda yapılan güncelleme paketleriyle ortadan kaldırılmaya çalışılmakta, bu yüzden eğer sizin için çok can sıkan bir durum yoksa güncelleştirmeleri belirli aralıklarla yapmanız bilgisayarınız ve sisteminiz için daha sağlıklı olacaktır. Hepsi bu kadar.

Görsel Kaynağı:

Technopat/Sosyal

Bir cevap yazın