Windows 10 Güncellemeyin!

Windows 10 Update ler gelmeye başladı size ücretsiz olduklarını belirtselerde ileride ücret alabileceği muhtemel olan bir durum sözkonusu….Bununla Merhaba arkadaşlar şimdi size kısa bir trick(ipucu) vereceğim… Binbir seçimler arasında  kaldığınız Dizüstünüzü aldınız.. Malum bu cihazı alırken 2 durumla karşılaştınız ilki FREEDOS diğeri ise İşletim Sistemli cihazdı.  Şimdi son zamanlarda Windows 10 işletim sistemi ile Orjinal olan bu sürümünü yerine tüm Back-Up ları gitmiş ( Recovery Managerleri) işlem yapamaz hale gelen salt ve sıkıntıları muhtemel olan bir cihaz haline gelecek … Bunlar ile karşılaşmamanız için Kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum.Zira herhangi bir sorunla karşılaştığınızda bütün işletim sistemi ve gereken driver ile tek tuşla geri döndürme özelliğiniz zayi olacaktır.

Recovery Maneger Nedir Ne İşe Yarar ? ? ; Bilgisayar ile yüklü gelen uygulamaları Driverları çeşitli uygulamaları bünyesinde taşıyan birnevi bir Back-Up ları olan birnevi bakım aracıdır.
Nasıl Kullanılır ? ; Her firmanın kendine ait Recovery tuşu kombinasyonları mevcuttur.

Toshiba, Asus, Lenovo ;
F11 -F12 Gibi tuşlara FN (Fonksiyon Tuşları) ile sürekli basarak sistemi açabilirler
Samsunglar da F4 Tuşu kullanılır.

Kesinlikle ve kesinlikle Windows 10 a güncelleme yapmayınız!, Zira ; Maliyeti arttıran unsurlar olaraktan işletim sistemi ve onun Partitionları silinebilir.Aynı zamanda tekrardan Driverları bulmak için çabalamak zorunda kalacaksınız.Biliyorum bende sizinle aynı heyecanı yaşıyorum. Ama heyecanınıza yenik düşüp güncellemeye yapmayın..

Çeşitli Recovery Yazılımları

c03536627

ht062597_5.ashx

HTD1303440001R0202135

Bir cevap yazın