Ana sayfa Rehber Windows 10 Geri Bildirim Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Geri Bildirim Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 ücretsiz olarak yayınlandı ve milyonlarca bilgisayarda yerini aldı. Windows 10 kullanıcıları bu işlerim sistemini ilk indirip kurduklarında bir çok sorunla karşılaştılar ve çoğu kişi bu sancılı dönemde yüklemeyi yeniden kaldırıp eski sistemlerine döndüler. Windows 10’un yeterince test edilmeden piyasaya sürüldüğü o günlerde anlaşılmıştı. Bu yüzden karşılaşılan sorunların çözümü için bir şeyler yapılması gerekiyordu ve Microsoft kullanıcı deneyimine başvurmak için herkesten geri bildirim istemeye başladı.

Windows 10 Geri Bildirim İstekleri Nasıl Kapatılır?

Aşağıdaki basit adımları uygulayarak geri bildirim isteklerini kolayca kapatabilirsiniz.

  • Başlat simgesine tıklayın
  • Ayarlar menüsüne tıklayın
  • Gizlilik seçeneğine tıklayın
  • Açılan menüden alt sıralarda bulabileceğiniz “Geri bildirim ve tanımlar” satırına tıklayın

  • Açılan arayüzde “Geri Bildirim Sıklığı” başlığı altında seçenekler göreceksiniz, size uygun olanı seçtikten sonra kaydedip çıkış yapabilirsiniz.

Geri Bildirimler Microsoft İçin Neden Önemlidir?

Geri bildirim, kullanıcı deneyimlerinin üretici firmaya iletilmesi demektir. Bizler yaşadığımız sorunları Microsoft’a iletiriz, onlar da bu sorunları çözerek, sorunların kaldırılmış olduğu, daha gelişmiş ve yeni sürümleri yayınlarlar. Böylece herkes daha sorunsuz bir Windows 10 deneyimi yaşayabilir.

Windows 10’u ilk indirdiğiniz dönemlerde karşılaştığınız sorunların bugün karşınıza çıkmadığını fark ediyor olmalısınız. İşte bu gelişme kullanıcı deneyimlerinin geri bildirimler sayesinde Microsoft’a iletilmesi ile gerçekleştirildi.

Bu bilgi ilk zamanlarda sıklıkla çıkan geri bildirim isteklerinin günümüzde neden azaldığını da açıklıyor. Belki siz herhangi bir geri bildirim göndermediniz ama emin olun yüzbinlerce kullanıcı yaşadıkları sorunlar hakkında şikayetler ve hatta tavsiyeler göndererek bugün yaşadığımız sorunsuz Windows 10 kullanıcı deneyimimize katkıda bulundular.

Unutmayın ; Windows 10 hakkında merak ettiğiniz diğer konuları sitemizde arayabilir ve eğer cevap bulamazsanız yorum bırakarak sorunuzu bize iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here