Windows 10 Format Rehberi

29 Temmuz itibariyle piyasaya sürülen Windows 10 kullanıcılar için hazır hale çoktan geldi. Windows 10 kurup kurmamak size kalmış ancak biz kurmak isteyen arkadaşlarla yola devam etmek zorundayız. Öncelikle Windows 10 içeren .iso dosyasını bir yerlerden edinmeniz lazım. Biz burada download linki falan paylaşmayacağız haberiniz olsun. .İso dosyasını yada Windows 10 Dvd‘sini edindikten sonra bilgisayarınızı Dvd’den başlatarak format işlemine geçiyoruz. Her ne kadar Windows 8 formatından bir farkı olmasa da dikkatle takip etmekte yarar var.

Adım Adım Windows 10 Format Rehberi

1-) İlk olarak dil, tarih ve klavye seçimi yapıyoruz.

Screenshot_1

2-) Install Now diyerek yolumuza devam ediyoruz.

Screenshot_2

3-) Lisans anlaşmasını işaretleyerek Next diyoruz.

Screenshot_3

4-) Burası harddisk bölümlemesi yaptığımız yer Custom diyerek devam ediyoruz.

Screenshot_4

5-) İstediğimiz şekilde bölümleme yapabiliriz. Burada dikkat çeken ilk fark Windows 10‘un 500 Mb’lık bir alanı kendine ayırıyor olması.

Screenshot_5

6-) Dosyalar kopyalanırken lütfen bekleyiniz.

Screenshot_6

7-) Bu ekranda alt tarafta bulunan Use Express Settings yani hızlı ayarları kullan diyerek devam ediyoruz.

Screenshot_7

8 -) Biraz bekliyoruz.

Screenshot_8

9-) Join Azure Ad seçeneğini şaretledikten sonra Continue diyerek devam ediyoruz.

Screenshot_9

10-) Altta bulunan Skip This Step‘ı kullanarak devam ediyoruz.

Screenshot_10

11-) Bilgisayarımıza bir isim veriyoruz.

Screenshot_11

12-) Ve mutlu son…

Screenshot_12

 

Windows 10 formatı atarken takıldığınız yada sorun yaşadığınız bir yer olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 kurulumunda sorun yaşayan arkadaşlar sayfanın en üstünde bulunan video’dan ayrıntılı anlatımı takip edebilirler.

5 Yorum
    • Hardiskinizi sorunluysa başka bir bilgisayarda biçimlendiriniz.Ayrıca dışarıdan edinmiş olduğunuz İso(Kalıp Windows Cdsi ) sorunlu olabilir kontrol ediniz.

  • Exe den atiliyo ileri falan yapiyon ssora pc bastan basliyo wondows un mavi anblemi geliyo sonra ilerlemiyo oyle kaliyo bi ccozumu var mi bide varsa wln 10 format dosyasi

  • Win 7 ultimate kullaniyorum…win 10 home sürümünü dvd ye attım…biostan ayarladım amA özel ayarlardan disket secimi yapamiyorum surekli buraya kurulamaz notu var altta…c ve d iki içinde geçerli…ne yapmaliyim…biostan degil de normal pc acikken mi atayim…şimdiden teşekkürler

    • Emin merhaba, disklerin içerisinde önemli bilgi yoksa ikisinide silerek birleştir o şekilde format atmayı dene. O şekilde olmazsa direk setup şeklindede kurabilirsin.
      Saygılarımla.

Bir cevap yazın