Ana sayfa Windows 10 Windows 10 Ekran Parlaklığı Sorunu – Win 10 Parlaklık Ayarları

Windows 10 Ekran Parlaklığı Sorunu – Win 10 Parlaklık Ayarları

Windows 10 işletim sistemi hizmete girdiği ilk günden beri kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Ancak işletim sistemini kullanırken bir takım sorunlarda ortaya çıkmıyor değil. Son zamanlarda en çok yaşanan sorunlardan biri de Windows 10 ekran parlaklığı sorunu.

Bizde bu yazımızda “Windows 10 ekran parlaklığı değişmiyor” diyen ahaliye bir çözüm sunmak istedik. Normal şartlarda Windows 10 işletim sistemi ayarlarını sağ alt tarafta bulunan tarih ve saat bilgilerinin yanında bulunan pil simgesine tıklayarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ancak buradan ilgili yere tıkladığınızda laptop ekran parlaklığı değişmiyor yada takılı kalıyor ise bir sonraki alternatifi denemeniz yerinde olacaktır.

Bir diğer yöntem için ise masaüstünden Bu Bilgisayar > Ayarları Aç > Sistem adımlarını takip ediyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda, ekran parlaklığını ayarlayabileceğiniz bir çubuk var. Bu çubuğu sağa sola kaydırarak parlaklık değerini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Diyelim ki parlaklık sorununu bu şekilde de çözemediniz. Artık windows 10 ekran aydınlatma ayarları için ince bir ayar çekmemiz gerekiyor.

win 10 ekran parlaklığı sorunu nasıl çözülür?

Yine masaüstünüzden Denetim Masası > Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcılar kısmına geliyoruz. Burayı tıklayıp açtığımızda mevcut olan ekran kartları gözüküyor. Gözüken her ekran kartı için sağ tuş yaparak ” Sürücüyü Güncelleştir” ve “Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara” diyerek sürücülerimizi güncelliyoruz.

Bilgisayarınızda bulunan ekran kartlarının sürücülerini yani driver’larını güncelleyerek windows 10 ekran parlaklığı sorununu tamamen çözebilirsiniz.

Eğer yukarıda anlatılan işlemlerini anlamadıysanız yada kendi bilgisayarınızda gerçekleştiremediyseniz aşağıda bulunan videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here