Ana sayfa Windows 10 Windows 10 Çok Yavaş Çözüm?

Windows 10 Çok Yavaş Çözüm?

Kimilerimiz bizim gibi merakından geçti Windows 10’a, kimilerimiz ise Windows 7 yada 8 sürümlerini kullanırken sağ altta çıkan Windows 10’a yükseltin uyarısının cazibesine kapılarak, risk aldı ve Windows 10’a yükseltti sistemini. Hem niye yükseltmesindi ki bedavaydı daha yeniydi. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Neden çünkü Windows 10 çok yavaştı. Bu hepimiz için bir hayal kırıklığıydı. Özellikle yükseltme yaparak Windows 10 sahibi olan kullanıcılar bu yavaşlık konusunda en çok başları ağlayan güruh oldu. Kimisi “Lanet olsun atom fiziğine” diyerek eski işletim sistemlerine geri döndüler. Kimisi ise keşke yükseltmeseydim diyerek hayıflandılar. Her neyse işin hikaye kısmını geride bırakarak mevzuya gelelim.

windows 10 resetleme sıfırlama

Windows 10 neden yavaş?

Aslında Windows 10 yavaş değil. Elbette Windows 8.1 Pro versiyonu kadar optimize ve hızlı değil ancak şikayet edilen kadarda yavaş değil. Bu yavaşlıktan şikayet eden arkadaşların çoğu yükseltme yapan tayfa. Yükseltme yapılan cihazlarda eski dosyalarını geri dönme olasılığına karşı koruduğundan sistemi bir hayli zorlayarak yavaşlamasına sebebiyet veriyor.

Windows 10 nasıl hızlandırılır?

W10’u hızlandırabilmek için tavsiye edebileceğim 2 yol var;
1-) Sıfırdan bir dvd\usb yardımıyla temiz bir format.
2-) Windows 10 üzerinden sistemi sıfırlamak.
Her iki yolda sisteminizi hatırı sayılır bir şekilde hızlandıracaktır.
Birinci yolda bahsedilen temiz bir Windows 10 formatı nasıl atılır burada bahsetmiştik. İkinci yol diye tabir ettiğimiz sistemi sıfırlama işlemi nasıl yapılır onu da burada anlatalım.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?, Windows 10’a Nasıl Reset Atılır? (Sistem Üzerinden)

Bu işlem için herhangi bir cd, dvd, usb yada üçüncü parti bir yazılıma gerek duymazsınız. Alt tarafta bulunan videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz.

6 YORUMLAR

 1. arkadaşlar bu win 10 u nasıl win 8 veya 8.1 yapabiliriz, formatlayamıyorum diskleri görmüyo, bi de win 8 mi 8.1 mi daha iyi

 2. NERENE BAKIP HİZLİ YADA HIZLI DEĞİL DİYE YORUM TAVSİYE YAPIYORSUN?
  VİNDOWS 10 neresi yavaş açılışı herkes bundan madur sen oturum vindows yavaş dersen insanlar farklı anlar.
  bir sistemin açılışını 5 dakka beklemek cansıkıcıdır bu yüzden yavaş gelirve sistem değiştirilir eskiye dönülür kim isterki dakkalarca sistemin açılışını beklemeyi?
  şahsen ben beklemem abunt lunik vin7 yüklerim bana göre windows wn hizlisı en sağlıklısı vin 7
  diğer işletim sistemlerdede lünüks ubunt sistemleri seçilmeli .
  şimdik herkes anlamıştır window yavaşmı yoksa cansıkıcı açılışımı yavaş adamı deliader silip atarım dvd yi bile çöpe sallarım bil amca musait yerine süs olarak taksın.

 3. win 10 da ben bilgisayarımı yeni aldım ama bu yavaşlık sorunu ilk baştan beri vardı.Bu yüzden yavaşlık sebebini çözemedim.Özell,kle her hangi bir tarayıcı açarken çok bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here