Windows 10 Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir?

Bu yazımızda Windows 10 PC adı değiştirme nasıl yapılır? konusunda bilgi paylaşımı yapacağız. Yapacağınız işlem şudur. Başlat tuşu üzerindeyken fare (mause) sağ tuş kliklenir(tıklanır). Açılan pencereden denetim masası seçilir. Karşınıza denetim masası penceresi gelecektir. Denetim masası penceresinde görüntüleme ölçütü kategori seçilmiş olmasına dikkat ediniz. Kullanıcı hesapları adı altındaki hesap türünü değiştir seçeneği seçilir.

Burada var olan kayıtlı kullanıcı listesi gelir. Hangi kullanıcı hesabını değiştirmek istiyorsanız o hesabın üzerine çift tıklanır. Yeni açılan panelden hesap adını değiştir seçeneği seçilir. Bir sonraki aşamada vereceğiniz yeni ismi açılan kutucuğa girerek ad değiştir butonuna tıklıyoruz. Böylece PC adı değişmiş olacaktır. Bunu görebilmek için öncelikle bilgisayarınızın oturumunu kapatabilir veya bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Oturum açıldıktan sonra veya bilgisayar yeniden başladıktan sonra oturumun yeni PC adıyla açıldığını göreceksiniz.

Windows 10 İşletim Sistemi PC Adını Değiştirme

Denetim masasına Windows 10 da ulaşmanın birden fazla seçeneği vardır. Örneğin Windows’ta arama seçeneği ile denetim masası yazıp denetim masasına girebilirsiniz. Bir başka ulaşım şekli denetim masasının kısayolunun masa üstünde olmasıdır çift tıklayarak denetim masasına ulaşmanız mümkündür. Denetim masasına ulaştıktan sonra Windows 10 PC adı değiştirme işlemleri tamamen aynıdır.

Kullanıcı hesaplarından Windows 10 pc adı değiştirme nasıl yapılır? işlemleri dışında kullanıcı hesaplarına parola koyma işlemleri yaparak güvenlik düzeylerini üst seviyede tutabilir sizden başkasının PC’nize erişmesini engelleyebilirsiniz.Bunun dışında masaüstünde bu bilgisayar kısayoluna sağ tuş tıklayarak da bilgisayar adı değiştirilebilir. Bunun için masaüstündeki bu bilgisayar kısayoluna sağ tıklayın açılan pencereden Bilgisayar adı bölümünün sağında yer alan ayarları değiştire tıklayın.

Buradan sonra açılan pencerede bilgisayar adı sekmesini seçin bu bilgisayarı yeniden adlandırmak veya etki alanını ya da çalışma grubunu değiştirmek için Değiştir’i tıklatın. Açılan pencereden bilgisayar adı kısmına istediğiniz ismi verip uygula değin ve bilgisayarınızı veya oturumunuzu yeniden açın işlem tamamlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın