Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma

İnternet üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi olan Windows 10 açılış şifresi kaldırma konusunda sizlere bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Microsoft şirketinin en stabil işletim sistemlerinden birisi olarak çıkardığı Windows 10, her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde yaygınlık düzeyini arttırmaya devam ediyor diyebiliriz sanırım.

Yeni işletim sistemini kullananlar ve acemisi olanlar, görecekler ki bilgisayar her açılışta ya da ekran koruyucuya geçtikten sonra her seferinde sizden şifre isteyecektir. Bu şifreyi siz vermeseniz bile açılışta outlook ya da hotmail hesabınızı tanımladıysanız şifre bir şekilde isteyecektir ve bu aşamada yapmanız gereken aşamalar Windows 7 kadar kolay değil. Aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Windows 10 Açılış Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 sürümü ile birlikte bizlere birçok farklı yenilik sunuyor ki bu şifre mantığı da bunlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Bu neden dolayısı ile aşağıdaki aşamaları sırası ile uygulayarak sorunsuz bir şekilde açılış şifresini kaldırma şansına sahip olacaksınız. Detaylar aşağıdaki gibidir;

  1. Menü kısmından başlat menüsü sekmesi yanındaki arama sekmesine tıklayın.
  2. Çıkan kutucuğa netplwiz yazın ve enter seçeneğine tıklayın.
  3. Gelen ekranda bilgisayarınızın adını göreceksiniz. Üstünde “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” sekmesi yanındaki tiki kaldırın.
  4. Son olarak TAMAM sekmesine tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bir cevap yazın