Ana sayfa Rehber Windows 10.1 RedStone Güncellemesi Hazır

Windows 10.1 RedStone Güncellemesi Hazır

Evet Windows 10 çıkalı yeteri kadar zaman geçti ve artık yeni bir güncelleme yapmanın zamanı geldi gibi gözüküyor. Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 10’un son işletim sistemi olduğunu daha önce açıklamıştı. Artık mevcut işletim sisteminin üzerine güncellemeler yapılarak eksik tarafları giderilecek denilmişti. İşte tamda 2 Ağustos 2016 tarihi ile Windows 10.1 RedStone güncelleme paketi indirilebilir hale geldi. Teknik adı ise Windows 10 sürüm 1607. Windows 10.1 RedStone ile birlikte bazı uygulama ve görsellerde yenilikler var. Hazırsanız başlayalım.

Windows 10.1 RedStone Güncellemesi Getirdiği Yenilikler

1-) Windows Hello:

Windows oturumlarının açılması kısmında sadece parola ve PIN’ler değil aynı zamanda parmak izi ve yüz tanıma sistemleri ile login olmak mümkün hale geliyor.

2-) Windows Defender:

Windows’un kendi anti virüs yazılımı Defender bir takım yenilikler alıyor ve daha stabil hale geliyor. Ayrıca Windows Defender Advanced Threat Protection isminde yeni bir tool geliyor.

3-) Cortana:

İphone Siri’nin bir benzeri olan Cortana’ya bir takım yeni komutlar verebilieceksiniz.

4-) Windows Edge:

Çıktığı günden bu yana genel manada sevilen bir browser olarak görülen Microsoft Edge’de bir çok yenilik var ve tarayıcıya eklentiler geliyor gibi gözüküyor.

Ayrıca Windows Store ve Xbox One konusunda dabir takım yenilikler var gibi. Görsel manada çok fazla bir değişiklik yok gibi gözükmekle birlikte güncellemeyi biraz daha inceledikçe yenilikleri görmek için daha fazla fırsatımız olacaktır.

Windows 10.1 RedStone Nasıl Yüklenir?

Windows 10 yüklü bilgisayarınızdan Windows Update bölümüne giderek Güncellemeyi denetle kısmından yeni güncellemeyi alabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here