Ana sayfa Rehber WHM – Cpanel Üzerinden FTP Şifresi Nasıl Değiştirilir?

WHM – Cpanel Üzerinden FTP Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Webmaster dünyası tam anlamıyla bir derya deniz. Bir konuyu öğrendiniz sonra bir konu daha. Ancak öğrenmek hiçbir zaman bitmez sürekli bir şeyler değişir ve yenilenir. FTP hesapları web sitelerinin içerisine dosya atmakta kullanılır. Web sitesinin a’dan z’ye tüm güncelleme işlemleri ftp hesapları üzerinden cpanel’den yada FileZilla benzeri yazılımlar sayesinde yapılır.

Her ne olursa olsun ftp şifreleri sürekli değiştirilmek zorundadır. Çünkü internet üzerindeki bütün web siteleri hackerların ve kötü niyetlerin hedefindedir. Özellikle hit sayısı yüksek sitelere her gün ve her an saldırı yapılmaktadır. Kötü niyetli bir kişinin ftp şifresini ele geçirmesi demek, sitenizin tamamen risk altında olması demektir. Bu yüzden ftp şifrenizi sürekli değiştirmelisiniz. Peki ama nasıl?

Cpanel Ftp Hesap Şifresi değiştirme

Root şifresi kullanarak WHM paneline giriyoruz. Sol üstte bulunan arama kısmına “list” yazıyoruz ve sol tarafta bulunan “list account” kısmına tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan domain bölümünün hemen başında bulunan “+” simgesine tıklıyoruz. Açılan kısımda change password kısmına yeni ftp şifremizi yazıyoruz ve ardından “Change” diyoruz.

Gördüğünüz gibi çok pratik bir halde ftp şifremizi değiştirdik. Artık yeni şifrenizle her yerden ftp hesabınıza bağlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu menüden ftp kullanıcı adınızıda öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here