Ana sayfa Rehber WhatsApp’a Video Konferans Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Video Konferans Özelliği Geliyor

Küresel anlamda mobil uygulamalar enstitüsüne farklı bir soluk kazandıran, 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp uygulaması yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına video konferans seçeneğini sunmaya hazırlanıyor.

WHATSAPP İLK OLARAK ANDROİD SÜRÜMÜNDE VİDEO KONFERANS HİZMETİ SUNACAK
WhatsApp işletim sistemleri arasında ilk olarak Android işletim sistemli telefonlarda video konferans hizmetini sunacak. Daha sonra ise Apple Store ve diğer mobil marketlere de yeni güncelleme ile birlikte video konferans seçeneği eklenecek. Yazılım uzmanları bir milyarı bulan kullanıcı sayısı ile birlikte WhatsApp’ın FaceTime ve Skype gibi görüntülü konuşma seçeneği sunan yazılımların önüne geçeceğini belirtiyorlar.

GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN İKİ TARAFINDA UYGULAMA GÜNCELLEMESİ GEREKİYOR
Anlık video konferans görüşmesinin gerçekleştirilebilmesi için her iki taraf kullanıcının da WhatsApp’ı güncellemiş olması gerekiyor. Eğer sohbet etmek istediğiniz kişinin uygulaması güncel değilse, WhatsApp görüntülü bir çağrı alındığını ve uygulamanın güncellemesi gerektiğini belirten bir bildirim yayınlıyor. Diğer taraftan bu güncelleme ile birlikte şu anda tekil sohbetler gerçekleştirilirken, çoklu oturumların bir sonraki güncellemede kullanıcıların hizmetine sunulacağı söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here