Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Bildiğimiz gibi Whatsapp web kullanımı her geçen gün insanların öğrenmesi ile birlikte çok daha yaygın kullanılmaya başlandı diyebiliriz. Zaman içerisinde insanların uygulamadan ziyade web üzerinde de bu uygulamayı kullanmak istemeleri ile birlikte Mark Zuckerberg ve ekibi de bu konu üzerinde çalışma yaparak yeni bir sistem geliştirme yoluna da gittiler.

Birçok kişi bilmiyor ancak artık Whatsapp’ı bilgisayardan kullanma gibi bir imkana da sahipsiniz. Bunu birçok kişi bilmiyor ve bu neden dolayısı ile sitemiz içerisinde sizlere bu anlamda bir bilgi yazısı hazırlamak istedik. Kullanımı son derece basittir ve QR kod mantığı ile çalışan güvenli bir sistemdir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Kullanımı son derece basit olan sistemlerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor ve bilmiyor iseniz aşağıdaki adımları sırası ile uygulamanız son derece iyi olacaktır. Sırası ile aşamaları uygulayınız;

  1. Bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com isimli web adresini tarayıcınızı kullanarak açınız.
  2. Sonrasında ekrana bir QR kod belirecektir. Ekranı açık bırakın.
  3. Sırada akıllı telefonumuz var. Telefonumuzda Whatsapp uygulamasını çalıştırıyoruz.
  4. Sonrasında AYARLAR sekmesine geliyoruz.
  5. Gelen ekranda Whatsapp Web/Masaüstü seçeneğinin çıktığını göreceksiniz. Tıklayın.
  6. Ardından kameranız açılacak ve bilgisayar ekranındaki QR kodu okutarak telefonunuz ile bilgisayarınızdaki Whatsapp’ı eş zamanlı çalışır hale getirebiliyorsunuz.

ÖNEMLİ NOT: Whatsapp Web kullanabilmek için her ne olursa olsun telefonunuzun internete bağlı olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın