WhatsApp Web Masaüstü Nasıl Kullanılır?

Aslında çok önceleri bu benim aklıma gelmişti. Bilgisayarda whatsapp şöyle klayve rahatlığıyla tıkır tıkır kızlarla mesajlaşmak. Ancak bunun gerçek olabilmesi için Facebook’un Whatsapp’ı satın almasını beklemek zorunda kaldık ve nihayet bu özellik artık mevcut. Yanlış duymadınız bu güne kadar cep telefonunuzdan kullandığınız Whatsapp’ı artık bilgisayarınızdan rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp Web ile Bilgisayardan Whatsapp’a nasıl ulaşabilirim?

whatsapp wen nasıl kullanılır

Öncelikle bu linkten whatsapp web sayfasına gidiyorsunuz. Açılan sayfada gördüğünüz qr kodu telefonunuzdan whatsapp uygulamasını ilk açtığınız anda gelen menüden Whatsapp Web sekmesine dokunduğunuzda telefonunuz kameraya bağlanacak ve bilgisayar ekranında gördüğünüz qr kodu okutmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp Web ile neler yapabilirim?

whatsapp web nasıl bağlanılır

WhatsApp Web telefon uygulamasındaki işlevleri internet tarayıcısının penceresine yansıtıyor.

Bütün sohbetler, tam da telefonda gösterildiği gibi, mesajlaşma geçmişi, fotoğraf ve videolar gibi paylaşılan medyalarla birlikte masaüstünde gösteriliyor. Normalde telefondan gönderdiğiniz şekilde mesajları internet tarayıcısı üzerinden gönderebilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp Web üzerinden fotoğraf ve ses gönderiminde bulunabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda web kamerası varsa, tarayıcınıza buna erişmesi için izin vermeniz yeterli. Bunun dışında bilgisayarınızda depolanan bir fotoğrafı da seçip gönderebilirsiniz.

Eğer telefondan mesajları silerseniz, silinen bu mesajlar aynı zamanda internet tarayıcısı üzerinden de siliniyor. Ne var ki, WhatsApp Web istemcisi içinde mesajları silmek için bir seçenek bulunmuyor. Silme işlemini telefonunuzdan yapmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın