WhatsApp Mesajları WhatsApp’a Girmeden Gelmiyor

Akıllı telefonların hayatımızı tamami ile kontrol alması bir kenara WhatsApp uygulaması hayatımızın vazgeçilmez bir uygulaması haline geldi. Ancak son zamanlarda Whatsapp uygulaması kullanıcıların karşısına ciddi bir sorunla çıktığı gerçeğinide unutmamak lazım. Sorun tam olarak şudur; telefonunuz açık herhangi bir whatsapp bildirimi yok ancak whatsapp uygulamasına girdiğiniz zaman bir sürü yeni mesaj geldiğini görüyorsunuz. Ve sinir bozucu bir sonuç; birçok insan size mesaj atmış ancak cevap alamamış.

Whatsapp’a girmeden mesajlar gelmiyor

Bu sorunun birçok sebebi olabilir. Hepsini ayrı ayrı deneyerek sonuçları ele almak gerekiyor.

  • Öncelikle internet bağlantınızın ara ara kesilip kesilmediğini kontrol edin. Düşük mobil veri sinyali whatsapp mesajlarının gelmemesine sebep olabilir.
  • Cep telefonunuzun yazılım alt yapısının son sürüm ve güncel olduğunu kontrol edin. IOS ve Android işletim sistemlerinin güncel sürümlerini kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Güncel değilse yazılım güncellemesi yapın.
  • Whatsapp uygulamasının son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. Whatsapp sürekli güncellenen bir uygulama olduğundan farkında olmadan eski bir sürüm kullanıyor olabilirsiniz.
  • Cep telefonunuzu güç tasarrufu modundan çıkarın. Güç tasarrufu modu açık olduğunda internet bağlantınızda kesilmeler olabileceğinden yeni veri alamazsınız.
  • Son olarak arka planda sürekli çalışan ve interneti kesen bir şeyin olup olmadığını kontrol edin.

Yukarıda bahsedilen püf noktalardan bir tanesi mutlaka sizin sorunuzu çözecektir. Böylelikle Whatsapp bildirimi neden gelmiyor? sorununuzu büyük ölçüde çözmüş olacaksınız. Hepsi bu kadar.

1 Yorum
  • Whatsapp yeni sürümlerinde oldu bu sorun öncesinde yoktu uygulama daha hantal çalışıyor şimdi

Bir cevap yazın