Ana sayfa Android WhatsApp eski sürüm nasıl kullanılır?

WhatsApp eski sürüm nasıl kullanılır?

WhatsApp Eski Sürüm

Dünya’nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, geçen hafta yayınladığı yeni güncellemeyle birlikte yazılı durum belirtme özelliğini kaldırıp yerine Snapchat’te yer alan Hikaye paylaşma özelliğini getirmişti.

Bu güncelleme, yayınlandığı tarihten itibaren WhatsApp kullanıcılarından büyük tepki çekti. Her ne kadar bu sorunun bir sonraki güncellemeyle düzeltileceği söylentileri dolaşıyor olsada, biz WhatsApp’ı eskisi gibi nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya karar verdik. Şimdi yazımıza geçelim.

  1. Öncelikle konuşmalarınızın uçmaması açısından Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği bölümüne gelip konuşmalarınızı Google hesabınıza yedeklemenizi tavsiye ederim, tabi bu isteğe bağlı. “Önemli değil” diyorsanız ikinci adıma geçin.
  2. WhatsApp’ın Hikayeler özelliği eklenmiş sürümünü kaldırın
  3. Kaldırdıktan sonra buradan WhatsApp’ın Hikayeler özelliği eklenmemiş olan (yani anlayacağınız dilde durumların gözüktüğü) versiyonunun .apk dosyasını indirin ve kurun.
  4. Kurduktan sonra normal bir şekilde telefon numaranızı girip kullanmaya devam edebilirsiniz. Burada size vermek istediğim bir tavsiye var: Play Store, varsayılan olarak uygulamaları otomatik güncellemektedir. Bu durumda WhatsApp güncellenip yine Hikayeler özelliği eklenmiş haline dönecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için; Play Store > Ayarlar bölümündeki Uygulamaları otomatik güncelleme seçeneğini işaretlemeniz yararınıza olacaktır.

Bu yazımızı paylaşmayı unutmayın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here