Haberler

Vodafone Hat Kaç Fatura Ödenmezse Aramalara Kapatılır?

Vodafone eski ismiyle Telsim, ülkemizde uzun süredir hizmet veren gsm operatörüdür. Artık herkesin bir telefonu var ancak dahada kötüsü herkesin 2-3 tane telefon hattı var. Vodafone’da Türkiye’de en çok tercih edilen telefon hatlarından bir tanesi. Ancak yaşanan ekonomik krizler nedeniyle artık faturalarımızı ödeyemez hale geldik. Dolayısıyla acaba kaç fatura dönemi ödeme yapmazsam hattım kapatılır gibi soruları sormaya başladık.

Vodafone faturamı ödeyemiyorum hattım ne zaman kapatılır?

Bizde bu yazımızda Vodafone’un müşterilerini kaç ay idare edebildiği konusunu mercek altına almaya başladık. Aslına bakarsanız Vodafone abone sözleşmesi içerisinde ödeme yapılmayan hatların kaç ay sonra kapatılacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

Şu ana kadar bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre 1.ay Vodafone sadece bir uyarı mesajı atıyor. 2.ay faturayı yine ödemediğinizde tekrar bir uyarı alıyorsunuz. Eğer 3. ayda faturayı ödemezseniz hattınız dışarıya aramalara kapatılıyor. Ve 4.ay numaranız ve hattınız tamamen kapatılıyor. Ardından icra süreci başlıyor.

Kısacası Vodafone faturalı hatlarınızında faturasını 3. dönem boyunca arka arkaya ödemediğinizde hattınız dışarı aramalara kapatılır. 4. ay’ın sonunda vodafone hattınız tamamen iptal edilir.

4. aydan sonra hattınızı tekrar aktif hale getirmek mümkün olmayabiliyor. Ancak 3 kez fatura ödemediğinizde dışarıya çağrılara kapatılsa bile borcunuzu ödedikten sonra hattınız açılabiliyor.

Hattınızın kapatılmasını istemiyorsanız faturalarınızı düzenli olarak ödemek en iyi yoldur. Vodafone faturalı hatlar için faturalı düzenli ödediğinizde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top