Ana sayfa Rehber Vdsl Modem Nedir?

Vdsl Modem Nedir?

Bildiğiniz gibi gün geçtikçe artan teknoloji imkanları, evimizden ofisimize hatta cebimize kadar bütün alanlarda kendini gösteriyor.Ve biz insanlar eski olan teknolojiye neredeyse tahammül edemez hale geldik.En son çıkana en yeni olana anında sahip olmak istiyoruz. Aslında temelde sonsuz bir doyumsuzluk hissi barındırıyoruz hep. Yine son teknolojik yeniliklerden biri olan Fiber optik kablolar etrafımızı sarmaya başladı. Tabi bu teknolojiyi evimize yada ofisimize almak içinse Adsl modemler yeterli gelmiyor, bu yüzden Vdsl teknolojisini destekleyen modemlere ihtiyaç duyuyoruz. Peki nedir bu işin aslı.

vdsl2 nedir
Vdsl2 Teknolojisi Nedir?

VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line – Çok Yüksek Hızda Dijital Abone Hattı), standart bakır kablolar üzerinden, santrale yakın mesafelerde bulunan abonelere yüksek bant genişliğinde erişim hizmeti sunan internet hizmetidir.

Niçin Vdsl Modem Almalıyım?

Aslında Adsl ve Vdsl arasındaki asıl fark Fiber bağlantı ile standart bağlantı arasındaki farkı ihtiva eder. Biraz daha açmak gerekirse fiber hattın mevcut olduğu bir lokasyonda alabileceğiniz bant genişliği, halk tabiriyle internet hızı 100 Mbps’e kadar çıkabilirken standart bir bağlantıda 16 Mbps’i alabilirseniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz.

Evime Fiber İnternet Çektirmek İstiyorum, ne yapmalıyım?

Bu iş için internet sağlayıcınızdan (Turk Telekom, Super Online vs.) tarife paketinizi Fiber içeren bir pakete geçirmeniz gerekiyor. Ve tabi Vdsl destekli bir modem edinmenizde gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here