Üzerinize Kayıtlı Mobil Hatları Sorgulayın!

Gün geçmiyor ki ülkemizde bir gariplik daha yaşanmasın. Geçtiğimiz günlerde ulusal medyada çıkan haberde bir vatandaşın üzerinde tam 246 adet mobil hat çıkması olayı yer bulmuş ve neredeyse toplumda infial yaratmıştı. Olayda asıl tehlikeli olan taraf ise bu vatandaşın üzerine kayıtlı mobil hatlardan haberinin olmamasıydı. Artık kimler ne amaçla bu masum adamı neye alet ettiyse bir anda kendisini hiç olmadık işlerin arasında buldu.

İşte bu sebepten sıradan bir vatandaş olan bizlerinde aklına “Acaba benimde üzerime kayıtlı, bilmediğim mobil hat var mı?” sorusu gelince bununla ilgili bir araştırma yaparak mobil hat sorgulama işlemine yanıt aradık.

üzerinize kayıtlı hatları sorgulayın btk

Üzerime Kayıtlı Mobil Hatları Nasıl Sorgulayabilirim?

Üzerinize kayıtlı hatları öğrenebileceğiniz tek yol; E-Devlet. Kendinize ait e-devlet şifresiyle giriş yaparak üzerinize kayıtlı mobil hatları kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

İsmime Kayıtlı Habersiz Mobil Hat Açılmış, Ne Yapmalıyım?

E-Devlet üzerinden Mobil Hat Sorgulama Sayfasında üzerlerine kayıtlı bulunan hatları öğrenen aboneler, bilgileri haricinde açılan hatları ilgili operatör bayileriyle irtibata geçerek ücretsiz olarak bu hatları kapatabilirler.
Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın