Usb Flash Bellek ile Format Nasıl Atılır?

Bu yazımızda Usb flash bellek üzerinden bilgisayara format nasıl atılır onu öğreneceğiz. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki usb ile atılan format, standart olarak cd yada dvd üzerinden atılan formattan çok daha hızlı. Bu yüzden bilgisayarlarınızı bu şekilde formatlamanızı tavsiye ederim.

Usb Bellek ile Format

Evet hemen başlayalım,

Öncelikle format esnasında kullanacağınız Usb belleğinizi biçimlendirdikten sonra “Windows Usb Dvd Tool” aracını buradan indiriyoruz.

1) İlk olarak programımızı başlatıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi BROWSE ye tıklıyoruz ve yazdıracağımız İSO dosyasını seçiyoruz. Daha sonra NEXT  diyerek devam ediyoruz.

usb ile format nasıl atılır

2) Şimdi USB DEVİCE butonuna tıklıyoruz.

flash bellek ile format nasıl atılır

3) Ve son aşamaya geldik. Burada ilk olarak sol taraftan Formatı yazdıracağımız USB Belleği seçiyoruz ve BEGİN COPYİNG butonuna tıklıyoruz.

usb bellek format windows 8

4) Eğer USB Bellek boş ise yazdırma işlemi başlayacaktır. Fakat USB Bellek içerisinde dosya varken şöyle bir uyarı verecektir. Bu uyarıda da USB ‘ye formatı yazdırmadan önce Biçimlendirmem gerekiyor biçimlendireyim mi diye soruyor. Erase USB Device diyerek formatlayarak işleme devam ediyoruz.

usb flash bellek format windows 7

Bütün işlemler bu kadar ve format işlemi başladı.

Aşağı yukarı 10-15 dakika arasında yazdırma işlemi bitecektir.

Saygılarımla…

Bir cevap yazın