Twitter’ın Vine Uygulamasına Line Talip Oldu

Küresel anlamda dünyanın en büyük mikroblog platformu olan Twitter, kullanıcılarına kısa videolar oluşturma imkanı veren Vine uygulamasını kapatma kararı alırken, bir iletişim ara yüzüne sahip mobil uygulama Line, Vine’a talip olduğunu açıkladı.

YAKIN DÖNEMDE MİLYONLARCA KULLANICI SAYISINA ULAŞMIŞ, FENOMENLER ORTAYA ÇIKARMIŞTI
Geçtiğimiz dönemde özellikle Türkiye’den de yoğun kullanıcı kitlesine ulaşan Twitter’ın Vine uygulaması, birçok fenomenin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Ki bazı fenomenler, hali hazırda dizi sektörüne geçiş yapmış durumda. 2013 yılından bu yana aktif olan uygulama, yeni alıcısı Line geçmediği sürece yeni videolar oluşturulamayacak fakat web sitesi hala açık konumda kalacak, bu sayede kullanıcılar geçmiş dönemde çekilen Vine’ları izleyebilecek.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI UYGULAMANIN KAPATILMAMASINI İSTİYOR
Son dönemlerde özellikle maddi konularda büyük sıkıntı çeken Twitter’ın Vine’ı kapatma nedeni olarak yine finansal düzensizlikle işaret edilirken, konuyla ilgili olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey’den ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yazılım uzmanları Twitter ile Line şirketlerinin bir konsorsiyum kurmaya hazırladığına dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın