Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Dünya’da en çok kullanılan sosyal ortamlardan birisidir.Ve paylaşılan gönderiler 140 karakterden oluşmaktadır ve bildiri adlarına tweet denilmektedir. Tweet olarak metin resim video gif ve anket paylaşımları yapılabilir. Twitter birçok ünlünün insanlara daha kolay ulaşmak için seçtiği yollardan birisidir. Twitter’da Facebook un aksine arkadaş eklemenin aksine takip et butonu vardır takip edilen kişinin tüm tweetlerini görebilirsiniz. Eğer birisini engellerseniz tweet dahil hiç bir bilginize ulaşamayacaktır.

Twitter mobil cihazlarda da kullanılmaktadır ve tarayıcıdan bağlanma yerine uygulama sayesinde daha kolay kullanılabilmektedir.Son olarak Twitter da bazı kullanıcıların takipçi sayılarına göz atarsak eğer zirveyi Katy Perry 74 358 300 takipçisiyle zirvede yer almaktadır.

En çok takipçisi olan ünlüler

2) Justin Bieber : 66,653,600
3) Barack Obama: 63,237,300
4) Taylor Swift: 62,409,100
5) YouTube: 54,389,400 şeklinde devam etmektedir.

Ve eğer bir Twitter kullanıcısıysanız bir kaç tane kısaltma ve anlamlarını bilmeniz gerekmektedir.

TT: Açılımı Trending Topic olan bu kısaltma sol tarafta bulunan twitterda en çok konuşulan konulardır.
FF: Açılımı Friday Follow olan bu kısaltma cuma günleri sizin takip ettiğiniz kullanıcının sizi takip etmesidir.Ve şu aralar çok popüler olduğunu söylemek mümkün değil
RT: Açılımı Retweet tir ve oldukça sık kullanılan bir kısaltmadır anlamı ise başkasının tweetini onun adına kendi profilinizde paylaşmasıdır.
DM: Açılımı dilimizde direk mesaj olan bu kısaltma da yine Twitter’da çok kullanılan kısaltmalardandır.

Ve son olarak ” Fav ” bulunmakta bunu Facebook’da ki beğeni butonuna benzetebiliriz.

Önceki Tweetlerimi Nasıl Silebilirim?

Twitter konusunda en çok konuşulan konulardan biriside tweetleri toplu olarak silme mevzusudur. Bu konuda maalesef Twitter resmi olarak hizmet vermemektir fakat bu hizmeti sağlayan başka web siteleri ve başka uygulamalar bulunmaktadır. İlk olarak yapmanız gereken bu konu hakkında çok etkili ve popüler bir web sayfası olan Tweetdelete.net bu konuda hizmet vermektedir.

• Öncelikle siteye giriniz I have read and agree yazısı karşımıza çıkacaktır bu seçeneği onaylayıp yolumuza devam edelim.

• Daha sonra sayfa sizden Twitter hesabınız için izin isteyecektir. Auothorize seçeneğini tıklamamız gerekmektedir.

• Final adımı olarak açılan sayfada süre seçilip diğer iki seçeneğin işareti kaldırılmalıdır ve “Activete Tweet Delete ” butonuna basınız.

Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın