Ana sayfa Rehber Twitter’da Otomatik Video Oynatmayı Kapatmak

Twitter’da Otomatik Video Oynatmayı Kapatmak

Twitter hepimizin uzun süredir müptelası olduğu bir sosyal medya mecrası. İster siyaset kasın, ister farklı farklı konularda algı kasın. Yada bir abaza olup kız düşürmeye çalışın. Twitter özellikle Facebook’u akraba topluluklarının esir almasıyla birlikte bizim jenerasyon tarafından sıkça kullanılır bir hal aldı. Ancak bu meletin öyle bir özelliği var ki adeta bir internet kota avcısı. O özelliğinde adı otomatik video oynatmak. Peki bizim problemimiz ne? Otomatik video oynatmayı nasıl kapatırız. Hazırsanız başlıyoruz.

Twitter zaman tüneli içerisinde yada bir diğer adıyla timeline da kaydırma yaptığınızda varsayılan olarak videolar otomatik oynamaya başlayacaktır. Neyse ki bunu şimdilik ses olmadan yapıyorlar. Bu can sıkıcı bir durum hele ki mobil cihazlarda veri aşımı yapmamıza sebep oluyor ve yüksek faturalarla bizi baş başa bırakabiliyor. Şimdi işimiz bunu nasıl durdurabileceğimize bakmak.

Web sitesi üzerinden Twitter otomatik video kapatma

Twitter web sitesinin sağ üst köşesinde profil resminize tıklayın ve ardından Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

İçerik bölümüne ulaşın, bunun için karşınıza gelen ilk alandan mouse yardımıyla azıcık aşağıya doğru kaydırma yapmanız yeterli. Burada bulunan “video otomatik oynatılıyor” seçeneğini pasif hale getirin.

Değişiklikleri kaydet seçeneğine tıklayın ve ayarların geçerli olması için şifrenizi tekrar girin. Artık videolara tıklamadığınız sürece videolar başlamayacak.

Mobil Cihazlarda Twitter otomatik video oynatmayı kapatmak

Twitter’ın iPhone ve Android uygulamalarında işlemler biraz farklılık göstersede büyük oranda aynılar. Benim telefonum iPhone olduğu için, Apple görsellerinden anlatıyorum anca Android cihaza sahip olanlarda kolaylıkla yapabileceklerdir.

Twitter uygulamasını açın , Profil sayfanıza gidin, Ayarlar simgesine dokunun ve Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

Ardından Veri Kullanımı > Video Otomatik Oynatma bölümüne gidin.

Açılan ekrandan Asla seçeneğini işaretleyin ve Tamam diyerek çıkın.

Bu şekilde hem masaüstü hem de mobil cihazlarınızdan otomatik video oynatma işini tarihe karıştırmış olduk. Artık videolar siz onlara tıklamadığınız sürece oynamayacak. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here