Twitter’da Mavi Onay Rozeti Nasıl Alınır?

Son zamanlarda herkesin peşinde koştuğu bir konu var o da Twitter’da mavi tik almak. Özellikle ünlü insanlar ve kurumsal hesaplar tarafından çokça talep edilen bu onaylama işaretinin tam olarak nasıl alındığı konusu ise bir çok insan tarafından bilinmiyor. Ve bu konuda insanları yanlış yönlendiren hayli fazla sayıda sözde sosyal medya uzmanıyım diye gezinen insanlar mevcut. Bu insanlar bir şekilde hesabınıza Mavi Onay Rozeti alacaklarını vaat ederek para karşılığında bu işi yapmaktadırlar. Aslında gerçekten mavi tik yada diğer adıyla onay rozetini hak eden bir hesabınız var ise bu şarlatanlara para kaptırmanıza hiç gerek yok. Çünkü basit birkaç işlem ile kendinizde bu onayı kolaylıkla alabilirsiniz. Peki bu rozet nasıl alınır şimdi ona bakalım.

Mavi Tik Almak İçin Twitter Tarafından Aranan Şartlar Nelerdir?

1-) Hesabınız en az 15k takipçiye sahip olmalı.

2-) Hesabınızın bir telefon numarası ve e-posta adresi tarafından onaylanması gerekli. Bu işlemi Twitter profil ayarları kısmından rahatlıkla yapabilirsiniz.

3-) Hesabınızın herkese açık bir durumda olması gerekiyor. Yani Twitleriniz herkes tarafından görülebilmeli.

4-) Size ait bir blog yada web sitesi olmalı ve bu siteden Twitter hesabınıza takip et butonu eklemelisiniz.

5-) Son olarak insanların iletişim kurduğu ve etkileşim yaşadığı bir hesaba sahip olmalısınız.

Diyelim ki hesabınız yukarıda sayılan şartları tamamen tutuyor ve başvuru aşamasına hak kazandınız. Şimdi adım adım neler yapmamız gerektiğine bir bakalım.

Twitter’da Mavi Onay Rozeti Almak İçin Yapılması Gerekenler

1-) Öncelikle onaylanmasını istediğimiz Twitter hesabımızda oturum açıyoruz.

2-) Ardından burada bulunan formu dolduruyoruz.

3-) Formu doldururken şahıs hesabı ise ne işle uğraştığınızdan ve ne kadar ünlü biri olduğunuzdan bahsedin. Eğer kurumsal bir hesap için onay istiyorsanız kurumunuzun misyonundan ve vizyonundan bahsedin.

Bu şekilde formu gönderdikten sonra Twitter yetkilileri mail adresiniz üzerinden size bir cevap verecektir. Olumlu yada olumsuz mutlaka geri dönüş yapılmaktadır. Eğer talebiniz reddedilirse 30 gün sonra tekrardan bir başvuru yapabilmeniz mümkün. Yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. Eğer Mavi Onay Rozeti ile ilgili aklınıza takılanlar olursa yorum bölümünde mutlaka sorunuz.

Bir cevap yazın