Rehber

Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Sahip olduğumuz her şifre gibi Twitter sosyal medya mecrasında kullandığımız şifrede son derece önemlidir. Twitter belki Facebook kadar özelimizi paylaştığımız bir platform değildir. Ancak yinede önemli şeyleri paylaştığımız durumlar olabilir. Bu yüzden twitter parolanızda son derece güçlü olmalıdır.

Şifrenizin yeteri kadar güçlü olduğunu düşünmüyorsanız yada herhangi bir sebepten dolayı Twitter şifresini değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırsanız başlayalım.

İnternet sitesi üzerinden şifre değiştirme nasıl yapılır?

Twitter’ı açın, sağ üst tarafta bulunan profil simgesine tıklayın. Ardından “Ayarlar ve Gizlilik” > “Şifre” adımlarını takip edin veya doğrudan www.Twitter.com/settings/password adresine gidin.

Mevcutta kullandığınız şifrenizi ve ardından yeni şifrenizi iki kez yazarak “Değişiklikleri Kaydet” tıklayın.

Android’de Twitter Şifresi Değiştirme

Twitter’ı açın, menüyü görüntülemek için sağ üst köşedeki profil resminize, ardından da “Ayarlar ve Gizlilik” kısmını seçin.

Ardından Hesap> Şifre adımlarını takip edin.

Mevcut Parolanızı ve ardından Yeni Parolanızı iki defa girin. Parolayı Değiştir‘e dokunduğunuzda şifreniz değişmiş işlem tamamlanmış olacaktır.

IPhone’da Twitter Şifresi Değiştirme

Nedendir bilinmez ama Twitter şifrenizi iOS uygulaması üzerinden değiştirmenin bir yolu yok. Bunun için sizlere bir çözüm bulmaya çalıştık ancak nafile. Bu iş için tek yol iPhone Safari yada Chrome tarayıcısı ile aynen web sitesi üzerinden değiştirir gibi parolayı değiştirmek. Hepsi bu kadar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top