Twitter Moments Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanımı arttıkça, sosyal paylaşım sitelerine olan rağbet de gün geçtikçe artıyor. Bugün ülkemizde ve dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan en büyük sosyal paylaşım siteleri, hepimizin bildiği gibi Facebook ve Twitter. Her ikisi de farklı özelliklere sahip olmalarına rağmen milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başarabiliyor. Ayrıca bu iki site de kullanıcılarına daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek için ve çok daha fazla kullanıcıya hitap edebilmek için, günden güne kendini yeniliyor ve geliştiriyor. Twitter da kendini her geçen gün geliştiren sitelerden birisi. Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu en son özelliklerden birisi de Twitter Moments özelliği. Peki Twitter Moments Nasıl Kullanılır?

Twitter Moments Nedir ve Ne İşe Yarar?

Twitter Moments uygulaması; belirli bir tarihte veya belirli konuda atılan tweetlerin bir araya toplanması ve ortak bir başlık altında paylaşılmasına olanak sağlayan uygulama olarak bilinir.

Twitter Moments Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanabilmek için; ilk yapılması gereken işlem, kullanılan cihazdan Twitter hesabına giriş yapmak ve daha sonra profil bölümünde yer alan anlar sekmesini bulmak.

Moments Özelliği Kullanarak An Oluşturma

Profile giriş yaptıktan sonra, ekranın sağ tarafında bulunan Yeni an oluştur bölümüne gelerek, anı oluşturmaya başlamak mümkün.

Başlık veya Kapak Ayarlamak

Oluşturduğunuz ana başlık veya kapak eklemek için, hangi konuda an oluşturduğunuza karar verdikten sonra, buna uygun bir başlık da ekleyerek anı oluşturabilirsiniz.

Hazırlanan Ana Tweet Ekleme

Bu bölümde, hazırlanan ana sayfada yer alan tweetlerden ekleme yapmak veya yeni bir tweet oluşturmak mümkün. Veya ekranın en üst kısmında bulunan tweet arama seçeneğini kullanarak, daha farklı tweetler eklenebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli nokta, kapak fotoğrafı seçili olan tweetlerden seçilir. Fakat fotoğrafsız olarak an oluşturmak ve buna daha sonra fotoğraf eklemek de mümkün.

Bir cevap yazın